Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Betudom így osztani a pénzt?

Betudom így osztani a pénzt?

Figyelt kérdés
Most költöztem külön a szülőktől. Minimàlbért kapok, 133 ezret. Saját, örökölt ház, hitel nélkül. Kb 40 ezer a rezsi havonta. Olyan 60-70 ezret szeretném beosztani ételre meg minden egyébre, 20-30 ezret pedig félretenni.

2022. márc. 4. 09:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég szűkös. 60-70 ezer kajára az heti 15 ezer, napi 2 ezer kb. Ez nekem nagyon karcsú lenne. És akkor még nem beszéltünk ruházkodásról, tisztítószerekről, elromló-elhasználódó dolgokról, stb.
2022. márc. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Minimalberbol egyedul nagyon kemeny lesz: a rezsin meg kb. a legalja minosegu elelmen kivul semmire nem fogsz tudni egy vasat se kolteni, nemhogy felretenni havi 20-30 ezreket. Eleg egy tonkrement csap vagy haztartasi gep, hogy padlora tegyen. Jol gondold meg tenyleg kulon akarsz-e koltozni a semmire.
2022. márc. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

133 ezer ez édes kevés. Keress jobban fiztető állást mert ebből éppen hogy megélsz de mivel infláció egyre magasabbazárak egyre emelkednek így ez a pénz nem sokáig lesz elég.


Az jó hogy saját ház, nincs hitel, meg semmi egyéb, de bármi egyébre szükséged lesz nem fogod tudni kifizetni hitelt meg ha bevállalod rosszabbul jársz.

Vagy kiadsz egy szobát valakinek és akkor kérsz tőle bérleti díjat ezt eltudod tenni esetleg, de nagyon azzal sem leszel előrébb.

2022. márc. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha fél éve kérdezed, azt mondom odafigyelve, elég a 40 ezer kajára

De akkorát ugrottak az árak, hogy hihetetlen! Ha nincs ételallergiád, ha nem ragaszkodsz ahhoz, hogy megegyél minden nap 30 dkg húst, szereted a főzeléket, tésztát, és nem jó a saját főztöd, akkor 60-70-ből kihozható a kaja, háztartási dolgok (wc papír, mosószer, fogkrém, stb).

2022. márc. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Persze a szüleim támogatnak, de csak ha nagyon muszáj akkor szeretném a segítségüket kérni. Épp ezért szeretnék minden hónapban kicsit féltetenni ha váratlan kiadás van vagy ha ruhát akarok venni legyen mihez nyúlni. Keresek jobban fizető állást, de egyenlőre örülök, hogy találtam helyben valamit (falu).
2022. márc. 4. 11:14
 6/12 A kérdező kommentje:
Hétvégén szinte egyáltalán nem kell főznőm mert akkor megyek hozzájuk ebédre és anyum annyit csinál, hogy utána 1-2 napig maradjon is.
2022. márc. 4. 11:16
 7/12 anonim ***** válasza:
En ertem mit szeretnel, de a realitas nem ez. Minimalberbol egyedul egy hazat fenntartani nem lehet, vagy csak nagyon durva kompromisszumok aran. Egy liter olaj 700-800 forint, minden nem-arstopos termek ara hetente emelkedik mikozben a fizetesed ugyanannyi. Egyszeruen irrealis celokat tuzol ki magad ele.
2022. márc. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
De egy főnek szerinted meddig tart ki 1 l olaj? Mindegy megpróbàlom, kíván vagyok.
2022. márc. 4. 11:58
 9/12 A kérdező kommentje:
*kíváncsi vagyok
2022. márc. 4. 11:58
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha írsz 2 hétre előre menütervet, akkor beleférhetsz. Nézed az akciós újságokat, megtervezed, sok zöldség, stb. Meg ha szüleidnél eszel, meg hozol kaját 1 napra, akkor a 14 napból már csak 8 napra kell ebéd.

Egyébként mi nekünk 1 liter olaj (kettőnkre, de szerintem ez kb. mindegy) fél évig tart ki, amiben benne van, hogy néha sütök sütit, amibe rengeteg olaj kell, vagy ilyesmi. Mi mindent kevés olajban sütünk, bőolajban kb. félévente 1x, pl. bundáskenyeret, mert utálom az olajszagot. :) Most belegondolva, lehet tovább is kitart ilyen használat mellett (heti 2 főzés) No mindegy.

2022. márc. 4. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!