Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A legtobb 30 eveseknek van...

A legtobb 30 eveseknek van mar milliojuk felre teve , hogyan elnek alberletben vagy van sajat lakasuk?

Figyelt kérdés
2022. febr. 13. 09:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Csomó huszonévesnek lehet több millió félre téve, akik nem herdálják el a pénzt, és mondjuk nem valami nagyon rossz családi háttérből jöttek.
2022. febr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
30 éves korra már akkor is fel lehet építeni egy karriert, ha valaki 25 éves kora körül kezdett dolgozni, mert mondjuk MSc-re járt.
2022. febr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem itt átfogó statisztikát nem kapsz majd a legtöbb 30 évesről. Főleg, hogy ezt a rovatot az látogatja, akit érdekel a pénzügy.


Szerintem a legtöbbnek van már pá milliója és albérletben él.


Nekünk van saját lakás (hitellel), saját kocsi (használtan) és pár millió MÁP-ban. Ehhez viszont kellett 2 jó fizetés (nem IT) és pár a szülőktől is ajándék az önerőnél.

29/31 év

2022. febr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
30%

Én környezetemben 30 ev koruliettekbol 2 fajta van:

- alberletben el lakotarsakkal, meg nem igazan jott ra mit akar kezdeni az elette, betanitott nem tul jol fizeto munkakbol el, abban meri a sikeret hogy hetente hanyszor tud elmenni inni a haverokkal

- egy visszafogottabb lakast vett hitelre, van egy normalis karriere, csaladalapitason gondolkozik


valahogy hianyzik az atmenet, azaz aki szeretne egy "komolyabb" eletet elni, de nem sikerul, vagy pedig aki bulinak el de kozben megis jol banik penzevel

2022. febr. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 EagleHUN ***** válasza:
68%

Sokáig albérletben laktam egész fiatal koromtól kezdve 18 éven át.

Régebben valamennyit még lehetett megspórolni albérlet mellett is.

(Tehát jól bántam a pénzzel, nem pazaroltam el.)


Pár éve amikor felmentek az albérletárak és jó hitelkonstrukciók már voltak, de a lakásárak már elkezdtek emelkedni akkor inkább vettem egy kisebb lakást hitelre.

A sok sok évnyi spórolás miatt volt hozzá kezdőrészletem.


Családot is alapítottam. Kb 37-38 évesen. Azóta lett 2 gyerkőc.


Párom miatt (Aki BAR listás lett egy kezességvállalás miatt) szinte semmilyen gyerekek utáni kedvezményt nem tudtunk érvényesíteni!

Mindent az állam és támogatásai nélkül kellett megoldjunk!


Van egy roncsautóm.


41F(IT mérnök)


Akinek fiatalon (tisztességes munkából) van pénze összespórolva az annak köszönheti hogy otthon lakik / lakhat és nem kell albérletre költenie.

Másképpen ez már nem lehetséges, régebben is csak nagy szenvedések és gatyamadzag szorítás árán volt az.

2022. febr. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 EagleHUN ***** válasza:
53%
Ja nem mindegy hogy vidékről vagy BP -ről beszélünk.
2022. febr. 13. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%

"Akinek fiatalon (tisztességes munkából) van pénze összespórolva az annak köszönheti hogy otthon lakik / lakhat és nem kell albérletre költenie."


Semmi értelme így általánosítani, egy tisztességes senior fejlesztőnek pl. tízmilliói lehetnek 30 éves korában, egy 130000 Ft-os bérleti díj meg a havi megtakarításának a töredéke.

Attól, hogy te sikertelen vagy, sokan nem azok.

2022. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
..és minnyájan tudjuk hogy a magyar társadalom 30 éves senior fejlesztőkkel van tele. 😂😂😂 Bírom ezeket a gyakoris alternatív valóságokat.
2022. febr. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
48%
30 eves vagyok, van 70 milliot ero befektetesem, autom, alberletben lakom. 18 eves korom ota dolgozok, most valalkozo vagyok, kulfoldi cegeknek dolgozok home officebol budapestrol. Csak kitartas kell, ambicio es akart es el lehet erni ennel sokkal tobbet is...
2022. febr. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

#8 gondolom te sem tartozol közéjük, ha ennyit sikerült leszűrnöd a leírtakból.

Írhattam volna fogorvost, quant tradert, project managert, product ownert, különböző vállalkozókat, közép- és felsővezetőket stb.

Illetve nem arról volt szó, hogy csak ilyenek léteznek, hanem arra reflektáltam, amit az idézőjelek között látsz a 7-es válaszban.

Nyilván van rengeteg egybites proli, akik egy albérlet árát sem tudják kiköhögni 30 éves korukra sem.

2022. febr. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!