Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kapok CSED-et, viszont a...

Kapok CSED-et, viszont a munkáltatóm nem fizeti a tb-t utánam. Ilyenkor magam után kell fizetnem?

Figyelt kérdés
Munkahelyem tb kifizető hely is. Nagyobbik gyerekkel voltam itthon és betöltötte a 3.évét és utána szültem, előtte a párom igényelte a Gyed-et. Nem tudom ez mennyire befolyásolja. De ilyenről még nem hallott H a munkáltató nem fizet tb járulékot

2022. febr. 7. 00:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

CSED-et kapsz. Munkaviszonyod fennáll. Minek kellene fizetni akár Neked, akár a munkáltatónak "TB-t"?


A TB az hivatalosan az egészségügyi szolgáltatási járulék. Ezt annak kell fizetnie szokásosan, aki nem számít tb. törvény szerint biztosítottnak és semmilyen más módon nem mentesül a járulék fizetése alól. A munkaviszonyban álló viszont biztosítottnak minősül alapból, tehát ilyen fizetési kötelezettsége nincs még akkor sem, ha csak CSED ellátást kap. A munkáltatóra pedig végképp nem vonatkozik ez.


Te CSED-et kap. Munkaviszonyban állsz. Nincs miről beszélnünk...

2022. febr. 7. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy kaptam a NAV-tól levelet hogy fizessen magam után a tb-t... Aztán a bérpapíromon csak az adót vonta le a munkahelyem a fizubol az egészségügyi járulékot nem. Nincs feltüntetve semmilyen más levonás az adók kívül. És kíváncsi lettem volna hogy most ilyen van-e vagy valamit elnézett a munkahelyem, vagy magam után kell fizetnem mert akkor kifizetem. Csak ilyenről még nem hallottam hogy ha a munkahelyem től kapom a CSED-et akkor magam után kell fizetni a tb-t. Félek hogy így nem tudok majd orvoshoz menni ha kell.
2022. febr. 7. 07:55
 3/12 anonim ***** válasza:

Amikor a párod igényelte a gyedet, akkor te milyen jogiszony alapján voltál biztosított?

Mi áll pontosan a NAV levelében? Tedd fel a levelet a személyes adataid kitakarásával (ne leírd, hogy mit írnak, mert itt minden szó lényeges lehet)

2022. febr. 7. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha CSEDen vagy, a munkáltatód nem fizet munkabért neked.
2022. febr. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"A csecsemőgondozási díj után társadalombiztosítási járulékot nem kell fizetni. "


[link]

2022. febr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Amikor a párod igényelte a gyedet, akkor te milyen jogiszony alapján voltál biztosított?"


Igen, ez nagyon fontos lenne, hogy tudjuk.


Ha kaptál levelet a NAV-tól, akkor nagy valszínűséggel nem a mostani CSED ellátásod miatt kaptál, hanem valami régebbi időszak lesz a ludas benne.

2022. febr. 8. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Magam után fizettem a tb-t amíg a párom kapta a GYED-et. Fizetetlen szabin voltam, passzív anyasági ellátás. Ez volt a bérpapíromra írva.
2022. febr. 11. 00:34
 8/12 anonim ***** válasza:

CSED-ből nem is kell járulékot vonni.


"Nagyobbik gyerekkel voltam itthon és betöltötte a 3.évét és utána szültem, előtte a párom igényelte a Gyed-et. "


Az "utána szültem" időszakától már nem kell fizetned magad után az egészségügyi szolgáltatási járulékot, mert CSED ellátásra szereztél jogosultságot.

Nem lehetséges, hogy a NAV még a szülés előtti időszakra várja a befizetéseket és hamarosan kapsz egy másik értesítést tőlük, hogy X. Y. naptól már nem kell fizetned azt?

Mert ez lenne a logikus.


Amíg apuka GYED-en volt a babával és Te otthon voltál fizetés nélküli szabadságon, addig a fizetés nélküli szabadság időszakára van fizetési kötelezettséged. A CSED első napjától viszont ez megszűnt.

2022. febr. 12. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Voltam bent a hivatalban és ott mondták hogy még mindig nincs a munkahelyemtől semmilyen papír, hogy ellátást kaphatnék. Az van nekik a gépben, hogy fizetnem kell magam után. De be vittem a munkahelyemtől kapott papíromat amin meg van állapítva a CSED, azt mondták nem tudnak mit csinálni fel küldik a központba Pestre. Én meg itt félek, hogy ha fogorvoshoz kell mennem vagy orvoshoz nehogy kiszámlázzák...
2022. márc. 7. 14:17
 10/12 anonim ***** válasza:
55%

Ha ennyire félsz, akkor azt mondom, hogy inkább fizesd be, ha van már elmaradásod, majd amikor rendeződik az egyeztetés által a fizetési kötelezettség (visszamenőleg törlik), akkor a 17-es nyomtatványon visszaigényled vagy lakcímre, vagy bankszámlára a "feleslegesen" befizetett összegeket.


Az egészben az a vicc, hogy a CSED-ről is ugyanúgy nyújtanak be havonta 08-as bevallásokat a munkáltatóka NAV-hoz, mint bármilyen más kifizetett bérről/jövedelemről. Azért nem is értem ezt a mondatot: "hogy még mindig nincs a munkahelyemtől semmilyen papír, hogy ellátást kaphatnék. "


Jó nagy káosz lehet vagy a munkahelyeden, vagy a NAV-nál.

2022. márc. 8. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!