Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Az NFT-k piaca valójában egy...

Az NFT-k piaca valójában egy hatalmas pénzmosoda?

Figyelt kérdés

[link]


Ennek a Decentraland-nek a grafikája kvázi egy 2007-es MMORPG Flash játékkal vetekszik a startlap meg az 5555.hu-ról. Ez lenne a nagy metaverzum? Valaki el tudná magyarázni hogy mi értelme van 1,4 milliárd forintot költeni egy ilyen játékon belüli hajóra? Mert hogy biztos hogy nem a játékélmény az fix. Két opció van. Ezt az egész metaverzum meg NFT őrületet a pénzmosásért találták ki. Maguknak adnak el az emberek kvázi "tárgyakat" itt. Másik lehetőség hogy arra spekulálnak hogy majd valakinek el tudják adni drágábban, mint a coinokkal való kereskedés. De őszintén tényleg nem értem az egészet, pedig már 2017 óta követem a kriptovaluták piacát, de ez még nekem is sok. Anno Satoshi amikor létrehozta a bitcoint, meg az első úttörő coinok(Monero, ZCash, Litecoin, stb) víziója nagyon nem ez volt. Valaki el tudná magyarázni hogy vajon ennek az egésznek mi értelme van?



2021. dec. 9. 16:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Lehet
2021. dec. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
40%

"Anno Satoshi amikor létrehozta a bitcoint, ... víziója nagyon nem ez volt."


Azért amit ők előadtak mint vízió, azt sem kell készpénznek venni. Csak mese hogy a bitcoint forradalmi fizetési rendszernek hozta létre, a hagyományos pénzrendszer problémáinak kiküszöbölésére bla bla bla, erre ugyanis tökéletesen alkalamtlan a bitcoin úgy ahogy van. Csak meggazdagodni akart ő is, semmi magasztos gondolat meg vízió nincs ebben.


A kérdésre válaszolva igen, sok esetben pénzmosásról van szó (a konkrét esetről nem tudok nyilatkozni). Egyébként az irreális, ép ésszel érthetetlen összegek már a hagyományos műalkotásoknál is megvoltak.

[link]

Ez a festmény kb. 10 milliárd forintért kelt el egy aukción. Nem tisztem a művészt minősíteni aki festette, de ha egy ilyen ovodás szintű firka ennyit "ér", akkor mivel rosszabb egy digitális firka ennél? Oké, egy festmény fizikailag létezik, de akkor is.

2021. dec. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 igen jogos mindkét felvetésed. Én se tekintek szent emberként Satoshi-ra, ő is csak pénzt akart, de azért az akkori kripto világa nem volt ennyire pofátlanul vad kapitalista, másodpercenként fo$$ák az emberek az újabb és ujabb shitcoinokat, az egész annyira elburjánzott, szerintem a legjobb már az lenne ha betiltanák az egészet. Konkrét iparágak épültek erre az egész lufira.


Igen a valódi fizikai műkincs kereskedés, ilyen nagyon "művészi" alkotások irreálisan felülbecslése ugyanez, csak a platform változott.

2021. dec. 9. 17:43
 4/8 anonim ***** válasza:
80%

En is igy erzem. Nem all tolem tavol a kripto, huztam mar be belole szep osszegeket, es szerintem meg fogok is, de ennek az NFTnek semmi ertelmet nem latom.

A MATIC-ban pl komoly penzem van, de hogy partnerkedtek az earth2.0-val, nekem mar ez is fura.

2021. dec. 9. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
13%

1.) Van 1.000.000 $ értékű bitcoinod, de nem bírod készpénzre váltani.

2.) Létrehozol névtelenül egy NTF-t.

3.) Megveszed az ismeretlen művésztől az NTF-t 500.000 $-nyi bitcoinért.

4.) Innentől az NTF hivatalosan is 500.000 $ értékű és már hírneve is van.

5.) Eladod a híresneves NTF-t 500.000 $-ért.

6.) Van 1.000.000 $ értékű bitcoinod és 500.000 $-od.


Alternatív befejezések:


5.a.) Eladod az NTF-t 500.000 $ értékű bitcoinért.

6.a.) Van 1.500.000 $ értékű bitcoinod.


vagy


5.b.) Odaajándékozod egy múzeumnak az NTF-t. Ilyenkor az adóból leírható az ajándék értéke az amerikai törvények szerint.

6.b.) Van 1.000.000 $ értékű bitcoinod és 500.000 $-al kevesebb adót kell fizess az idén.

2021. dec. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem csak pénzmosoda azért, de valóban arra is használják. Sőt, egyéb illegális projekteknek is melegágya.
2021. dec. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Ez a konkrét NFT sale nekem nem pénzmosásnak tűnik, hanem pumpálásnak. Az a cég, aki vette, közös érdekeltségeken keresztül nagy lóvéval van benn azon a platformon, ahol vette, és jó eséllyel az eladói oldalon is ő maga áll, így csupán pénzt pakolászik egyik zsebéből a másikba úgy, hogy közben ingyenreklámot kap az "úristen felrobbant az NFT piac, 2 millió dollárt fizettek egy darab szarért!" cikkekkel a portfólión és 1000 másik oldalon.
2021. dec. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
92%

#5


Ott bukik meg, hogy senki nem venné meg.

Ezzel az erővel a szarom is eladhatom, es lehet hirérték. Semmi ertelme. Mondom ezt ugy hogy a crypto piacot 10 eve kovetem.

2021. dec. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!