Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Szeretném előre leszögezni.Nin...

Szeretném előre leszögezni.Nincs semmilyen politikai állásfoglalás,esetleg gazdasági ,vallási,érdekszféràhoz való tartozásom.Csak pusztán arra lennék kívàncsi ,kinek mi a véleménye a világban zajló esztelen pénz és hatalom hajhàszàsnak?

Figyelt kérdés
Hova tart ez a világ? Milyen esetleges felsőbbrendű érdekszféráknak lehet haszna abból ,ha tönkre tesszük ezt a kis bolygót ahol békében is élhetnénk.

2021. nov. 1. 20:39
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat,figyelmetlen voltam.Rossz helyre írtam ki a kérdésem.
2021. nov. 1. 20:43
 2/6 anonim ***** válasza:
Mindegy hová írtad, az ilyen emberek betegek, de nagyon sok van belőlük.
2021. nov. 1. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
ez nem a "felsőbbrendű érdekszférák" miatt van igy. Ha kicsit gondolkodsz rájösz a hatalmas logikai önellentmondásra. A "felsőbbrendű érdekszférák" pont az lenne az érdeke hogy az unokáinak is jó élete legyen, igy ha valoban olyan hatalma lenne mint ahogy képzeled akkor az átlag embereket rákényszeritenék a környezet tudatos életre. Ők meg ugyan űgy élnének mint eddig.
2021. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tudatlanság az oka.



Szimpla tapasztalás, folyamatos tanulás az élet mindenki számára.



A jelenlegi és a jövőbeli helyzet is változni fog az érdekeknek megfelelően.



Minden bizonyos érdekek miatt, mentén jön létre, formálódik, alakul, majd érdekek miatt szűnik meg.



Aki ezt nem képes megérteni, az magát az életet sem értheti.

2021. nov. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Abszolút zsákutca a pénzügyi szemlélet, szelekció… embertől távoli és idegen. Viszont most többségben vannak, akik érdekeltek ebben és mivel a népesség erre lett kondicionálva, esélyét nem látom a békés rendezésnek és felszámolásnak.
2021. nov. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 ...Laci válasza:
49%

Az esztelen pénzfelhalmozás a másik oldalon az anyagi javak szélsőséges hiányát eredményezi. A hatalommal hasonló a helyzet.

Ha világra az emberi test analógiáját használjuk, akkor ma a világ egy beteg emberre hasonlít, ahol bizonyos testrészekben tápanyag túltengés, más helyeken pedig nagy fokú hiány lép fel.


Ezt a helyzetet én sajátosan a hit szemszögéből közelítem meg. A bűnbeesés miatt az ember elvesztette a lehetőségét, hogy tökéletessé váljon, tehát egy lelkileg rosszul funkcionáló, beteg ember lett. Emiatt elvesztette a teremtés feletti uralmát is. Ez az állapot ma már világszinten tükröződik abban, hogy magukon is uralkodni képtelen emberek próbálnak meg másokon uralkodni egyre nagyobb mértékben.


Én egy ilyen ideológiai hátteret festenék az ember köré. És hogy mi a haszna ebből egyeseknek? Haszon csak rövid távon és csak anyagilag képzelhető el. Erkölcsileg bukottak és hosszú távon vesztesek lesznek. Ha ők nem, akkor a gyermekeik, unokáik fizetik meg az árát.

2021. nov. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!