Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » E-bayen miért ilyen sze...ét...

E-bayen miért ilyen sze...ét sóherek a német eladók? Vettem egy fix áras terméket, amit ajánlottan adnak fel, és emellett ma jár le 5 db licitem az eladónál. A fix árasat elküldte, a licitesekért meg felszámítja még egyszer a postát,és úgy küldi el.

Figyelt kérdés
Szerintem,ez rohadtul nem fer, mivel belefért volna az ajánlott küldemény mellé, még az az 5 db kép is, és a súlyát sem igazán befolyásolta volna.Ez nagyon etikátlan. Ilyen esetben lehet írni az eladónak,hogy ezt azért nem kellene zsinórban eljátszania?Ráadásul a licites képek össz értéke meghaladja a 20 Eurot, aminél szintén csak ajánlott eladás van..tehát itt már eleve 5-6 Euróval megint lehúz....ez nagyon nagyon dühítő.
2021. aug. 30. 13:44
 1/10 anonim ***** válasza:

És ha marhasok rendelés érkezik be? Lehet még nem dolgozta fel a többi 5-öt.

Nem feltétlen egyből sóher.

2021. aug. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rengetegszer eljátszotta már velem ezt az eladó..eddig tűrtem..Írok az E-baynek,hogy ebből rendszert csinál...Hány ezer Ft-omat tette már így zsebre?! Hagyjam a bőre alatt,nehogy negatívot adjon? Nem fogom annyiban hagyni,és nyugodtan írjon negatívot, én is visszaírok.Legalább a többi vásárló okul az én esetemből.
2021. aug. 30. 17:51
 3/10 anonim ***** válasza:
ha már többször eljátszotta, minek rendelsz tőle...a postaköltség meg neki nem nyereség, csak neked veszteség.
2021. szept. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért rendelek tőle,mert nyilván csak nála van meg az a cucc, ami nekem kell. Az hogy ő ilyen aljas, lehúzós,én erről nem tehetek.Jah,és emellett eszetlen is, mert akkor nem kellene annyiszor postára futnia, meg borítékokat címezgetni. Plusz,nem állna fent a rizikó,hogy elküldi a cuccokat 3-4 levélben,elveszik közülük akármennyi,és mivel nem kapom meg a terméket természetesen adom a negatívat, (mert azt ugye nem fogom csinálni,hogy nem kapom meg,de én kifizettem,és a bőre alatt hagyom),plusz ebből adódóan a pénzt visszakérem tőle.
2021. szept. 2. 11:57
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem kötelessége egybevenni a különböző rendeléseket, küldhetné egyesével is, mindenre külön postaköltséget felszámolva. Ha összevon bármit, az már az ő jóindulata.

Másrészt az ebay a postaköltséget is beleszámolja az összegbe, ami alapján jutalékot számít, ergo a feladónak is érdeke, hogy egybe küldjön, ne külön-külön. Ha mégis külön küldi, annak alapos oka kell hogy legyen.

Harmadszor: elég rég óta élek Németországban és ebayezek napi szinten. A rosszindulatú eladó olyan ritka mint az átlátszó holló, ha akad is, leginkább az alkalmi, egyszeri eladók azok. Akik üzletszerűen ebayeznek, kvázi ebből élnek, velem mindig korrektek voltak. Ahhoz, hogy valaki rosszindulatú legyen a vevővel szemben, alapos okot kell neki adni...

2021. szept. 3. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mutogass csak,meg célozgass,itt úgy is mindig arra megy ki a játék. Már intézkedtem,és szerencsére kitiltották azt a szerencsétlent a sok negatívja miatt, amit mások is adtak neki amiért ilyen aljas.
2021. szept. 3. 16:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Úgy látom, a stílusodon lenne mit csiszolni (milyen meglepő). Mondjuk ha sok negatívja van egy eladónak, akkor nem is értem, miért ér téged meglepetésként, hogy gond van vele, másrészt azt nem értem, miért nevezel MINDEN német eladót szemétnek (tán mindnek sok negatívja van?), továbbá nem értem, miért gondolod, hogy az eladó a postaköltségedet zsebre teszi...
2021. szept. 3. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Apukám/ anyukám..nem azért vagyok itt,hogy magyraázkodjam,és Te sem azért vagy itt,hogy bárkit felülbírálj..különben is,ki vagy te? Megmondó ember,vagy mindenható..Arra válaszolj amit kérdeznek,és ne csépeld feleslegesen a szót,mert ezzel csak azt támasztod alá,hogy már az általánosban sem ment az értő olvasás,és a legrövidebb válaszadás. Szóval ha valakibe bele akarsz kötni, akkor ajánlom nézz körül,hol építkeznek,mert ott van beton,és abba abszolút bele tudsz kötni. Köszike!
2021. szept. 3. 18:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Na, máris érthető, ha valaki ott próbál meg kitolni veled, ahol tud. :)
2021. szept. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megszólalt a gödörből a lyuk. Egy újabb provokátor troll. Ezek szerint nem igazán dolgoztatják ki a beled kint,ha ráérsz itt mocskolódni a másikkal. Húgyagyú.
2021. szept. 3. 19:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!