Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nagyon erős német és angol...

Nagyon erős német és angol nyelvtudással milyen munkát lehetne vállalni Németországban?

Figyelt kérdés
Magyarországon végeztem jogot és ebben a szakmában is dolgozom. Ügyvédjelölti fizetések tekintetében, az átlaghoz viszonyítva jobban keresek, de még így is azt érzem, hogy nagyon nincs megfizetve az a munka, amit végzek. Nagyon erős angol és német nyelvtudásom van, az irodalmi nyelv mellett ismerem az üzleti és jogi szaknyelvet is, szerződéseket is tudok írni ezeken a nyelveken, munkában napi szinten használom. Azon gondolkozom, hogy elköltözök Magyarországról. Nézegettem egyszerű szállodai állásokat, recepciós munka, ingyenes szállással elég jól kijönne. Kb. kétszer annyit tudnék félretenni egy hónapban, mint amennyit itthon megkeresek. Próbáltam jelentkezni jogi állásokra Németországban és Ausztriában, de a magyar diplomát nem igazán értékelik. Ez persze érthető is. Ez a szállodai recepciós így jónak tűnik. Arra lennék kíváncsi, hogy ilyen szintű nyelvtudással milyen pozíciókban lehetne elhelyezkedni? Ezek a pozíciók mennyit fizetnének?
2021. júl. 13. 19:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi erővel itthon is elmehetnél multicégek compliance osztályára, azzal is jól keresnél, szakmábavág, és mégse mosogatás meg recepció.
2021. júl. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Egyszerűen nem éri meg Pesten maradnom, mivel vidéki vagyok. Most a bérlet, később egy lakás törlesztőrészlete vinné el a fizetésem jelentős részét. Vidéken viszont van egy nagyon jó házam. Ott meg jogban nem tudok dolgozni.
2021. júl. 13. 19:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Tanulj meg programozni.
2021. júl. 13. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez kifogás. Kapásból tudok vagy 5 céget, amik full HOban dolgoztatnak, és van itt compliance osztályuk. Csak kicsit utána kellene nézni.
2021. júl. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!