Digitális, saját készítésű alkotások adózása: Hogyan csináljam?
Az utóbbi időben egyre több felkérést kapok modok, digitális artok készítésére. Egyetem mellett kiváló zsebpénz-forrás lenne, de mindenképp jogilag támadhatatlanul szeretném ezt űzni.
Eléggé partra vetett hal vagyok a témában, nincs túl sok gőzöm róla, hogy miként érné meg ez nekem a legjobban, vagy hogy egyáltalán miként tudom ezt legálisan működtetni. Egyéni vállalkozásként? Valamilyen speckó igénylést kell kérnem? Milyen adók vonatkoznának rám?
Gondotlam rá, hogy keresek egy könyvelőt egy rövid felvilágosítás idejére. Vagy volna jobb alternatíva a tisztázásra?
Kíváncsi volnék a ti véleményetekre, rálátásotokra. Kicsit úgy érzem, hogy túlkattogom a dolgot, dehát nem lehet elég biztos az ember.
Köszi a választ!
Kezdő szabadúszóként nem vagyok biztos benne, hogy kábé mennyi bevételem lenne. Az utóbbi hónapokban sorra utasítgattam vissza felkéréseket, mert zaklatott a bizonytalanságom.
Most a napokban kaptam egy nagyon erős felkérést (300$+) emiatt kezdenék el ténylegesen belevágni valamibe ezen a téren.
Ha nappalis egyetemista vagy, akkor jó alternatíva lehet a másodállású szja-s vállalkozás. Havi szinten nincs adózás, majd csak a nyereséget kell leadózni, de amíg odáig eljutsz lehet költségelni is, plusz vannak adóoptimalizáló lehetőségek.
Nyilván konkrétumok hiányában nem nagyon lehet mit mondani, pláne nem itt, meg ahogy az előttem szóló kolléga is elmondta, a számokkal kb-re azért tisztában kéne lenni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!