Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha előreutalással szeretnék...

Ha előreutalással szeretnék eladni valamit foxposton annak mi a menete?

Figyelt kérdés

Még sosem postáztam így semmit.

Az adott személy előreutal nekem egy postaköltséget is beszámító összeget, én meg amikor tudok, elmegyek egy automatához és feladom neki, ő meg kap erről egy értesítést és ennyi?

Ez ilyen bizalomjáték lenne?

Biztos nem bíznak egymásban ennyire az emberek, amit megértek, de akkor hogyan kell ezt intéznem?



2021. jún. 5. 14:07
 1/4 anonim ***** válasza:

Miért lenne bizalmi játék?

Max 2ezer ft a posta költség, mi mást kockáztatsz még ezen kívül?

2021. jún. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Igen bizalmi játék. A vevő elutalja, aztán az eladó vagy küldi vagy nem.

A vevőnek annyi lehetősége van, hogy mehet utána a rendőrségre feljelentést tenni, hogy nem kapta meg a cuccot. De ez se valami erős, mert pár ezer forintos dolgokkal nem nagyon foglalkoznak.

2021. jún. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
68%

Tegyük hozzá, hogy az előreutalásos üzletkötések többsége ellenőrzött felületeken jön létre. Tehát a vevőnek lehetősége van leinformálni az eladót. Ezáltal a kockázat minimalizálódik.

Ezért célszerű ilyen helyeken vásárolni. Például a Vaterán, eBayen láthatod, kivel van dolgod, ott az összes értékelése. Vagy a hazai webáruházak vevői értékeléseit is láthatod az arukereso.hu-n "megbízható bolt" emblémával ellátva. Külföldiek esetében is van ilyen, például a Trustpilot.


Az előreutalás tipikusan az apróhirdetési oldalakon jelenthet veszélyt, ahol nincs értékelési rendszer. Azon belül is bizonyos kategóriák jobban jövedelmeznek a csalóknak, például okostelefon, laptop, stb. Ezeket én biztos nem vásárolnám ilyen felületeken.

2021. jún. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%

En tobbszor adtam mar el igy hasznalt dolgokat, vevo elore utalt, en csak akkor adtam fel foxpostal amikor mar megkaptam, es nem utanvetes volt hanem termek arat is elutalta elore.


Vevonek a sajat felelossege eldonteni hogy a rendelkezesre allo informacio alapjan (mint pl a platformon az elado visszajelzesei) eldontse hogy ezt bevallalja vagy nem.

2021. jún. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!