Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Meddig erősödhet most a forint?

Meddig erősödhet most a forint?

Figyelt kérdés
Utálom ezt. Fél éve, amikor meredeken zuhant áttettem a pénzem nagyobb részét euróba. Most nézhetem, ahogy tovább veszíti az értékét.

2021. máj. 21. 21:37
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
(Nem olyan rossz az, évesítve 10,57% hozam. A Revolut pedig kb középárfolyamon váltotta volna)
2021. okt. 6. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

A revolut nem arra valo hogy befizess 2milliot aztan meg ki. Pikk pakk zaroljak a szamlat es honapokig futhat utana, mire sikerul bizonyítani a penz eredetet..hiaba valt kozeparfolyamon en biztos nem kockaztatnek 20ezerert 2milliot hogy zaroljak. Igen komolxan veszik a penzmosas elleni torvenyt.


Egyebkent az ilyennel pont az a baj hogy nem igen latni a monetáris politika jovojet. Ha Matolcsy akarna januarra 300ra vihetne a forintot es kesz. Szaros 1%ert en ezt sem kockaztatnam hogy atvaltom eurora a ftomat. Akkor inkabb allampapir vagy diverzifikalt crypto.

2021. okt. 6. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Hogyha nem mosod a pénzt akkor nem kell félni ettől. Feltöltöd a számlakivonatod és fel is oldják. Nekem is zárolták egyszer, de feloldották mikor elküldtem a kért doksikat. Ráadásul azt sem lehet mondani hogy csak az összegre mennek. Egy 100ezer forintos tételnél zárolt az algoritmus, holott előtte volt olyan hogy több milliót húztam rajta keresztül bankváltáskor hogy elkerüljem a tranzakciós illetéket :D


A forint meg nem nagyon fog erősödni hosszabb távon mert akkor a magyar gazdaságnak kampó. Mivel a délnémet ipar kiszolgálója szinte az egész magyar gazdaság, kényszerűen kedvezni kell nekik azzal, hogy a költségeik elértéktelenedő forintban merüljenek fel, szemben az euroban realizált árbevételeikkel. Ha erősödne a forint, akkor dráguló termeléssel kellene számolniuk és tudjuk hogy azzal nem szeretnek számolni, mikor annyi sok más helyen olcsó még a munkaerő…

2021. okt. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!