Tőzsdei problémák. Ki érti ezt?
A kripto nem tőzsde...
Egyébként is kamu, ennyire nem vagyunk fogyatékosok hogy ezt bevegyük.
Van benne lehetőség, hogy eléri a $10 000 idén, bár őszintén szólva én nem tennék bele pénz, mert a probléma éppen az vele, mint a FIAT pénzekkel, annyit csinálnak belőle amennyit akarnak, így el lehet inflálni az egészet.
Tegnap 115,872,204 ETH létezett ma pedig 115,888,078 ETH létezik. Vagy is egy nap alatt létrehoztak a semmiből 15874 ETH-t ami átszámolva 17649894638 Forint. Ezt persze nem veszed most észre mert mindenki felvásárol bikapiac van, de senki nem mondja nekem azt, hogy egy medve piacban nem fog ez visszaütni jobban.
csodálkozok hogy eddig nem voltak olyan kommentek, hogy: kár hogy nem vásároltam 100ethereumot 2016ban...
100eth akkor durván 260ezer forint volt, most meg 110millot érne xd
megérné eladni.
Sztem jol tette, egyetertek azzal hogy 10 milliot fog erni, de az biztos hogy nem ebben a ciklusban. Most a 10000 dollar van nagyon megvelozva es melle kb 0.12-0.15 oz btc arfolyam. Nem mondom h nem lehet ams, de az elemzesek ezt mutatjak.
Amikor eloszor cryptot vettem enis megegettem vele magam, de ravettem es jol jott ki a dolog, mig a végén ossze nem omlott az ar. Sztem csak annyit fektessen be amit nelkulozni tud evekig. Illetve neked az a tanacsom h kussolj. Oszinten hadd csinaljon amit akar, a baratnod, nem a feleseged. 0 beleszolasi jogod van
A pénzről beszélni kell egy párkapcsolatban - méghozzá indulatok nélkül. Ismerek egy válóperes ügyvédet, aki azt mondta, hogy 10-ből 9 válás oka a pénz. Az az élethelyzet, amit leírtál egy kitűnő lecke tud lenni mindkettőtök számára. Ha ezt túlélitek, 90%-os eséllyel túlélhettek mindent.
Én a következőképp kezelném a helyzetet:
- Ne mondd meg a másiknak, hogy mit csináljon, de ha mégis, akkor SOHA ne utalj arra, hogy téved! Az emberek többsége, vagy biztonságra vágyik, vagy pedig arra, hogy mindig neki legyen igaza.
- SOHA ne engedd, hogy mások tévedése kihasson a saját anyagi helyzetedre! Kiváltképp, ha előre látod a problémát.
- Legyen egy pénzügyi tervetek! Például meghatározhatnátok (lehet, hogy már megtettétek), hogy ki milyen arányban szálljon be a közös költségekbe és ami ezen felül marad, azt hogyan, milyen formában használjátok fel. Az egyéni preferenciáitoknak megfelelően érdemes itt gondolni arra, hogy mennyit kell havonta félretennetek egy nyaralásra, autóra, saját lakásra, kikapcsolódásra és igen, befektetésre. Ha a barátnőd a kriptovalutákban hisz, te pedig másban, akkor az a bölcs döntés, ha a barátnőd a saját pénzéből vesz kriptót. Ebben az esetben nincs közös "befektetési kassza".
- Tanuljatok közösen a pénz működéséről! A kockázatot a legjobban a tudásod növelésével tudod diverzifikálni. Manapság sok anyag lelhető fel az Interneten teljesen ingyen. Javaslom Kevin O'Leary-t, Robert Kyosakit, Balogh Petyát, vagy akár a Charlie Mungerrel készült interjúkat. Ezektől az emberektől különböző stratégiákat tudtok ellesni, amit beépíthettek az életetekbe. Önerőből lett milliárdosokat semmiképpen sem időpocsékolás végighallgatni. Még a legrosszabb esetben is sokkal tágabb tudásotok lesz, mint az átlag embereknek, akik a befektetéseik során 95%-ban a szemükre hallgatnak ("lement az árfolyam") és csak 5%-ban az eszükre ("mi áll annak a hátterében, hogy lement az árfolyam").
Üdv kérdező!
Nézzük egy picit a másik oldalról. Mi kriptósok általában azt szoktuk tanácsolni, hogy mindenki olyan pénzt fektessen be, aminek az elvesztése, hosszú távú nélkülözése esetleg nem fáj.
Még akkor is ha egy kriptós ezt elfogadja és megérti, elég nehéz időszak az, amikor a piac éppen ellenünk megy és nem realizált veszteségünk van vagy éppen a nem realizált hasznunk csökken éppen és így is komoly dilemma, hogy az ember hogy döntsön, mondjuk a haszon realizállásról vagy a tőkéjéről.
Még egyszer mindazok mellett hogy feltételezem a barátnőd a saját pénzét kockáztatja és a kockázatokkal tisztában van és elfogadva azt olyan pénzt kockáztat aminek az elvesztése nem fáj.
Mérlegen van nála az 500 000 forint elvesztése vagy egy részének az elvesztése a mérleg mási serpenyőjében pedig ott a cél ára. Viszont valószínűleg úgy érzi, hogy nem támogatod őt, nyomod a mérleg 500 000 forintos serpenyőjét és nyomás alatt tartod ezzel. Ha ez egyben a te pénzed is akkor azt mondom valahol jogos, nincs joga kockáztatni a pénzed, főleg úgy hogy Te nem tudod elfogadni a kockázatokat és számodra ez nem olyan pénz, aminek az elvesztése nem fájna.
Ugyanakkor ha ez az ő pénze és a pénzéért jobban aggódsz mint amennyire támogatnád, akkor ez jogosan esik neki rosszul és ez „fájdalom” az oka annak amiket mond neked, ami meg neked esik rosszul.
Hosszú távon esélyes hogy a befektetett pénz jóval többet fog érni, de nincs rá garancia, viszont neki évekig kell hinnie ebben, nem szabad eladnia esésekben, nem szabad realizálnia pár fillér haszonnal és nem jó az hogy az akit szeretünk nyomást helyez ránk. Értsd, könnyebben megbékél azzal, hogy elveszítheti a pénzét, mint azzal, hogy folyton le akarod beszélni a céljáról.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!