Mi a baj a kapitalizmus jelen formájával? Miket volna érdemes változtatni a kapitalizmus jelenlegi formáján?
Inkább egyfajta időbeliségtől és egyfajta együttléttől vagyunk megfosztva. Ezeket kisajátították és tőlünk idegen célok használatba állították. Kétfajta időbeliségtől lettünk megfosztva: a pillanatnyitól és a jövőbelitől.
A pillanatnyiság helyett a maradandóság jellemzi ezt a rendszert.
Az adatelemzés a meglepetést próbálja kiiktatni, annak a lehetőségét, hogy valami a jövőbeliségtől elválaszthatatlanul megtörténhessen.
(Ez úgy hangzik mintha az alapján amit feltételeznek aról amit éppen egy idő pillanatban csinálunk azt mivel a jövőre vonatkozó jóslataikba pénzt időt energiát döntéseket fektetnek így mintha minden változást próbálnának ki küszöbölni nehogy rosszak legyenek a jóslatok tehát igyekszik úgy dermeszteni a gazdasági folymatokat és a tárrsadalmat úgy össze egyeztetni ami nem ad mozgásteret ara hogy mást lehessen csinálni mert a környezetet is hasonlóan igyekeznek meg kötni vagy hasonló aztán persze ammenyire sikerül meg valósítaniuk sikerül de a törekvés szintjén valami ilyesmi ugrik nekem be eről egyébként ezért is kértem hogy valaki magyarázza el mert nem tok mit kezdeni vele! Talán valamilyen módon lehet algoritmusokon és a kapcsolati hálók hálózati komunikációk ellenőrzésével igyekeznek hatást gyakorolni a kapcsolatainkra! Mondjuk olyan esetekben ahol a változásnak valami jelentősége van bármilyen ügyletre igyekeznek a változást ellehetetleníteni pl le fizetnek egymás ellen hangolnak embereket hogy adott módon komunikáljanak a másikkal vagy nem veszik fel munka helyekre, szal ellenőrizni ellehetetleníteni olyan információkat amik változásra sarkalnák az embereket a társadalmat stb
Van itt egy ismertető arról hogy kapcsolati hálókat vizsgának támadnak meg meg a munkáltatók figyelik internetes tevékenységeinket információkat vesznek kapnak meg rólunk ami alapján igyekeznek a töke szempontjából a leghatékonyabban hangolni a munka folyamatot stb stb https://www.youtube.com/watch?v=-tFgkmnANdY Szal ami le van írva nagyon úgy hangzik hogy durván az emberek magánszférájába való belemászására való törekvést jelenti a tudtukon kívül! )
Az eltárolt pillanatok kontextusa eltűnik, megannyi pillanatot igény szerint állítanak össze újra.
A társas hajlamot – és nem csak a személyközit, de az ember állatokkal, környezettel és tárgyakkal való kapcsolatát is – bekerítették, a múltbéli mintá-zatokért elemzik, a jövőbeliekért pedig megtartják egy kis versenyelőny kisajtolása érdekében. A kommunikációt, a kultúrát és a gondoskodást megszerzik és felcímkézik.
Semmit sem tudunk csinálni, ami ne állna máris készen atőke számára.
És ez nem egyéni, hanem kollektív szinten értendő, kollektív hatalmunkat gyakorolják megsokszorozott, folyékony, közvetett és bizonytalan módokon aközösen létrehozott kapcsolataink felett.
Na de idáig már az olvasóknak nem vált át az agya mert nincs összhangba az eddigi világképükkel! A vége már olyasmire utal hogy az emberek magánjogai idővel el vesznek a tőke határozza majd meg mit tehetnek meg vele! Oly módon szerveződik a rendszer ami egyfajta sajátos tőkés diktatúrát fog eredményezni vagy olyasmi közösségi médián alapuló pont rendszert ami Kínába van! Az emberi jogok elsorvasztásával!
Szal most kérdés formájában is fel teszem:
Ez a szöveg azt jelenti hogy: Oly módon szerveződik a rendszer ami egyfajta sajátos a társadalmi szabályokat ki játszó tőkés diktatúrát fog eredményezni vagy olyasmi közösségi médián alapuló pontozó kaszt rendszert ami Kínába van? Az emberi jogok felszámolásával?
A cikk nagyobbrészt a tudásalapú munkavállalók részéről fennálló osztályharcot taglalja (amire, ha jól értettem néhány spontán tüntetésből következtet), én nem vagyok biztos abban, hogy ezek a rétegek ma még rendelkeznek (ha valaha is rendelkeztek) az osztályharchoz szükséges társadalmi öntudattal (vagy osztálytudattal, mint régen a munkásosztály - a proletariátus). Nem tudom mi van Amerikában, nálunk szerintem nincs szolidaritás ezekben a csoportokban, mert a legtöbben csak a saját érdeküket nézik, és meg vannak félemlítve, hogy elveszíthetik a munkájukat. (Az állami alkalmazottaknak meg megmegmondják, merre kell "igazodni", példa erre, hogy a NAV-nál, mikor még nem volt sehol sem kötelező a COVID-oltás, azzal figyelmeztették az ismerőseimet, hogy "nem lehet kilógni a sorból" - oltatni kell, vagy pl. az egyházi iskolában dolgozóknak azt mondta az igazgató, hogy nincs okuk a pedagógusoknak sztrájkolni, vagy ha van is, az egyházi iskola nem csatlakozhat a sztrájkhoz.)
Nem sokan (senki) állnának ki pl. egy igazságtalanul kirúgott kolléga mellett. Az itt lévő multinacionális high-tech cégeknél tudtommal semmiféle dolgozói érdekképviselet (szakszervezet, üzemi-tanács) nincs, így "osztályharcra" sincs lehetőség.
Nem igazán erőlteted magad hogy kicsit is értelmezd amiket írtam! pl a zárójeles részt! Egyébként Kínába kaszt rendszer van és nincsenek emberi jogok! A szöveg egy szót sem ír a kínaiakról ara én kérdeztem rá hogy ara utal e hogy a tőke ki szorítja az embert személyes jogaiból és egy az eddigitől el térő jogi hatály privilégium alá helyezi? ez még olyan példa amiben a társadalmat alakítja oly módon hogy el fogadjanak ilyen törvényeket Pl le megy a pont száma és nem mehet fel buszra vagy sokkal rosszabb az ember teljes be árazása!
https://www.youtube.com/watch?v=mGY8N6rM2KQ
01:30:40 től balázsék a koronavírus alatt elő álló oltottak oltatlanok tömeg általi elnyomatásáról beszél hogy akár ilyen irányba is el mehetnek a dolgok! A tőke magánszférába lépésével a kommunikáció befagyasztása manipulálása emberek meg osztása társadalom ellenőrző szabályozó törvényeket ki játszó viselkedésével el lehet képzelni brutálabb dolgokat is oly módon hogy közben a társadalom bele sem egyezik észre sem veszi tudomást sem szerez arról amit csinál!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!