Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » A bitcoinra úgy fognak visszae...

A bitcoinra úgy fognak visszaemlékezni mint 2020, 2021 ingyen osztogatott gazdagságára? Ilyen még sosem volt a történelem során, hogy semmi munkával ilyen mértékű gazdagsághoz jusson nagyon sok ember

Figyelt kérdés

2021. ápr. 13. 20:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ismerosi koromben tobben is voltunk igy (4 en), hogy azt az 1 misit osszekapartuk ra... Akkor sokkal kevesebbet kerestunk, palyakezdok voltunk, de akkoriban 1 misivel mar a 21 million clubba megtudtad a helyed alapozni...


Szerintem mar csak ezert erdemes bitcoin-ba fektetni, megtapasztalsz hideget meleget, keresel rajta egy csomot aztan vesztel rajta, aztan lesz egy torteneted :)

Most a legnagyobb bajom az hogy majd az unokak amikor megkerdik hogy hogy lehettem olyan hulye hogy eladtam a bitcoinom mert most csilliardot erne akkor majd nemtudom mit mondok nekik...

2021. ápr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

#9/09:17:

Csak egy tapasztalati példa volt. Az ismerősi körömben van egy ilyen személy, ezért hoztam ezt fel példának. Összességében valóban valószínű, hogy kevés ilyen van. Nem is állítottam, hogy ez lenne az átlagos.


#10/09:25:

"Úgy csinálnak a bitcoin vásárlók, mintha a jövőbe látnának és valami tutit tudnának, miközben csak mennek a nyáj után."

- Nem mondtam semmit a jövőre vonatkozóan. Megállapításokat tettem a múltról.

Nyáj után pedig végképp nem megyek. Mint említettem, már akkor elkezdtem a BTC-vel foglalkozni, amikor még nem is volt "nyáj".


"Ezzel nem is lenne semmi baj, mindenki úgy kockáztatja a pénzét, ahogy akarja, de miért is kell mindenhova beírogatni, hogy mennyit "nyertek" (amit valójában nem is nyerte a legtöbb, hiszen nem adta el a bitcoinját) és hogy a bitcoin a tuti és nincs jobb és biztosabb és... Marha unalmas."

- 1. Én ilyeneket nem állítottam.

2. Igen, nyertem rajta. 2010-ben csináltam egy kis bányászást is, először 2013-ban adtam el, azóta pedig folyamatosan adom-veszem. Nagyon is realizálódik a nyereségem.

3. Nem tudom feltűnt-e, de ez egy bitcoin témájú kérdés. Ha a kérdés másról szólna, mondjuk a Karib-tengeri sétahajózást biztosító vállalatokról, akkor ott az oda vonatkozó részvényeimről írnék, és a BTC-t meg sem említeném.


Írhatnék bőségesen mindenféle részvényemről. Ugyanis összességében nem vagyok oda a bitcoin-ért, jelenleg is a teljes aktív befektetésekben lévő pénzem 7%-a, pártízmillió forint van benne.


Sokkal jobban szeretem a klasszikus osztalékfizető és tulajdonjogot biztosító részvényeket. Ott megfelelően magas százalékkal beleszólhatok, vagy vállalat működésébe, biztosítva ezzel hogy magas osztalék legyen, illetve azt, hogy a részvényeim ára ne vegyen rossz irányt, sőt, ha el akarom adni, nyerjek még azon is.


De ha egyszer a kérdés nem erről szól, hanem specifikusan a bitcoinról, akkor nem ennél a kérdésnél fogom ezeket részletezni.


Nem tudom miért reagálsz olyan dolgokra, amiket nem írtam.

2021. ápr. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha pár tízmillió forintod van a BTC-ben, akkor hogyan is van a kérdésedben szereplő "ingyen osztogatott gazdagság"? :-)
2021. ápr. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

#13/11:09:


Szerintem félrecsúszott az értelmezés.

Nekem van pár tízmillióm BTC-ben.

De ahhoz a kérdezőnek semmi köze. Ha csak nem akar venni egy keveset, tőzsdén kívüli ügyletként.

2021. ápr. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
52%

12. ha magadra vetted a 10es hozzászólásban írt bitcoin vásárlókról írtakat, az a te bajod. Ha szétnézel itt a gyk-n, láthatod tele van minden befektetéses kérdésnél bitcoinozással, hogy az milyen szuper befektetés és nincs annál jobb és 100ezer dollár lesz év vége előtt, stb. Akkor is ha az illető biztonságos befektetést keres, ha állampapírról kérdez. De ha bitcoinról kérdez valaki, akkor is előre tudható, hogy a válaszok egy része az lesz, hogy aki írja, az milyen gazdag lett, mert 50-100-500%-ot emelkedett a bitcoin árfolyama. Ezzel az a gond, hogy nem az volt a kérdés és az, hogy a legtöbb ilyen "gazdag" egy fillérrel se lett gazdagabb, mert továbbra is bitconinban van a pénze, ami lehet, hogy holnap felét éri a jelenleginek.

"a teljes aktív befektetésekben lévő pénzem 7%-a, pártízmillió forint van benne" Aha, nagyon valószínű, hogy valaki, akinek kb. félmilliárd forintja van csak befektetésben + valamennyi bankszámlán, ingóságokban és ingatlanban, az a gyk-n osztja az észt a bitcoinról. De tudjuk, a gyk-n mindenki milliárdos.

2021. ápr. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
0%
Nekem 10millió usd van bitcoinban, és tartom 400k-ig.
2021. ápr. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
10! Mi alapján lehet a cégek közül válogatni? Ott ahol részvényt lehet venni, azokon az oldalakon le van írva a cégtörténet vagy külön kell rákeresni? Egyáltalán hogy lehet belelátni egy ismeretlen cég anyagi helyzetébe vagy a tervezett céljaihoz? Vagy aki majd most kezdi, az maradjon az ismert cégeknél? S itt is van olyan mint a Bitcoin-nál, hogy kis összegért is lehet vásárolni? Megköszönöm a válaszod.
2021. ápr. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

"Ott ahol részvényt lehet venni, azokon az oldalakon le van írva a cégtörténet vagy külön kell rákeresni?" Külön kell.

"Egyáltalán hogy lehet belelátni egy ismeretlen cég anyagi helyzetébe vagy a tervezett céljaihoz?" Mivel részvénytársaságok, ezért minden publikus.

"Vagy aki majd most kezdi, az maradjon az ismert cégeknél?" Az, hogy ismert, még nem jelent semmit. Nem jelenti azt, hogy nem romolhatnak a kilátásai, nem csökkenhet a profitja, stb. ezek pedig a részvény értékének esésével járnak. Utána kell olvasni és mindenki saját benyomásai, véleménye alapján dönt mibe fektet. HA olyan egyszerű lenne tudni, hogy melyik cég hogyan teljesít a jövőben, nem lenne semmi kockázat a tőzsdézésben.

"S itt is van olyan mint a Bitcoin-nál, hogy kis összegért is lehet vásárolni?" Brókertől függ. Vannak brókerek, ahol min. 1 részvényt lehet vásárolni, vannak, ahol lehet töredék részvényt is vásárolni, azaz pl. egy részvény harmadát, tizedét, stb.

2021. ápr. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál! Akkor azt jól gondoltam, hogy olyan cégeknél emelkedik a részvények értéke is, ahol éppen adott időszakban nagyobb a bevétel? Tehát ez az amit tippelgetni kell?

Én most a Plus500-on gyakorlok, mert korlátlan demo és magyar, de nem tudom még a továbbiakban hol lenne célszerű elkezdeni. Ha maradok ennél a bróker cégnél az valóban rossz döntés? S ha nem brókeren keresztül szeretnék kereskedni? Köszi köszi...!

2021. ápr. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Egyértelműsíteném a gondolatmenetem, hogy azt kell tippelgetni, hogy adott egy részvény aminek lent van az ára, így megveszem, mert azt gondolom, hogy x időn belül emelkedni fog.
2021. ápr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!