Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Körülbelül hány forintot...

Körülbelül hány forintot érhet olyan tárgy, ami 1976-ban 500 forintba került?

Figyelt kérdés

Én kb. 20 ezer forintra tippelek, ez mennyire reális szerintetek? '91-es születésű vagyok, úgyhogy nézzétek el nekem, hogy nincs túl sok összehasonlítási alapom. :)


Meg persze tudom, hogy az értéket sokminden befolyásolja, amortizáció, eszmei érték stb., kérlek, ezt most ne vegyük figyelembe, csak az 500 forintot. Köszönöm a válaszokat előre is.



2019. szept. 4. 08:43
 1/6 anonim ***** válasza:
69%
Attól függ mi ezclehet hogy semmiz nem er lehet higy milliokat
2019. szept. 4. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%
Valószínűleg fabatkát sem ér. Ha arra gondolsz, hogy ma mennyi lenne újonnan az ára, ezt nehéz megmondani. 1985-től találtam adatot, ha akkori lenne, ma 2200 Ft-ba kerülne.
2019. szept. 4. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem akartam belekeverni a konkrét dolgot, mert tényleg csak az "500 ft"-ra lennék kiváncsi, hogy amit anno 500 ft jelentett, az mit jelent ma.

De ha már így felmerült, lényegében egy Hollóházi porcelán vázától ered a kérdésem, ami '76-os, és akkor 500 forintba került. Tudom, hogy a mai értéket sok dolog befolyásolja, de mondjuk azért azt se gondolnám, hogy ez annyit ért volna akkor mint ma egy ikeás váza...mert kb azok kerülnek 2200-ba, nem?

2019. szept. 4. 09:15
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem lehet tudni így. Én Zsolnaykat gyűjtök. Van, ami pár ezer forint, mert nem egyedi, mert ma is lehet kapni, mert tele vannak vele a régiségesek, meg a bizományik.

Van, ami több százezer, mert ritka.

A mérettől is függ, az előállítási technikától, a gyártási évtől, az egyediségtől. Van, ami most újonnan a gyárból drágább, mint a régi.

2019. szept. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

[link]


Nézelődjél itt, hátha látsz hasonlót!

2019. szept. 4. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2019. szept. 4. 16:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!