Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Volt lakótársammal nem rég...

Charlessheepford kérdése:

Volt lakótársammal nem rég költöztünk szét. Szerdán (04.07) visszautalta neki a cég a kaució teljes összegét, azóta sem kaptam meg a részem. Mit lehet ilyenkor csinálni? Van ennek valamilyen jogi eljárása?

Figyelt kérdés
Nemnagyon tudom elérni messengeren, egyszer reagált, de abban sem volt köszönet, telefonon átirányítást ír ki, semmilyen megkeresésemre nem hajlandó reagálni.Egy munkahelyen dolgozzunk, de a járvány miatt keveset vagyunk bent, így nem nagyon tudom elcsípni. Arra gondoltam esetleg a főnökömön keresztül nyomást gyakorlok rá, de nem biztos hogy ezt be kéne vinni...

2021. ápr. 10. 13:37
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
Polgári pert in díthatsz... kb 3-4 év múlva sorra is kerül..
2021. ápr. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

Az első és legfontosabb kérdés, van-e bármilyen írott bizonyíték (szerződés, átvételi elismervény, sms, applikációban szöveges üzenet, stb), hogy a kauciót befizetted és hogy mi vonatkozik erre az összegre az albérleti szerződés felmondása után?

Ha van ilyen, akkor valószínűleg a cég a hibás, hogy neked nem utalt, de szükség lenne több információra.

2021. ápr. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Neked kellett volna utalniuk.
2021. ápr. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
82%
Kivel voltál szerződésben és kinek fizetted a kauciót?
2021. ápr. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ő kauciójához neked semmi közöd nincsen, ez rá és a cégre tartozik, ő elköltözött és visszakapta a saját befizetését, te is elköltözöl neked is fizet a cég.
2021. ápr. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!