Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Internetes csalás, bűncselekmény?

Internetes csalás, bűncselekmény?

Figyelt kérdés

Március folyamán átvertek egy jelentősebb összeggel (50.000 Forint). Ami rendelkezésemre áll az természetesen egy számlaszám, egy ahhoz megadott név, egy telefonszám, amihez az üzenetváltásra használt viber fiók kapcsolva volt, az utalás bizonylata PDF-ben, és a beszélgetésekről készült összes képernyőkép. Ezzel az információcsomaggal lehet elérni valamit a magyar rendőrségnél, ha igen, mik a teendők nagyvonalakban? Illetve mik a tapasztalatok, foglalkoznak ilyen összeggel? Nem kizárt hogy volt más áldozat is rajtam kívül.

Légyszi ne gyertek a sablonnal, tudom hogy nem utalunk előre, nyilván súlyos tanulópénz volt.



2021. márc. 23. 23:11
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
nem is értem manapság hogy lehet valaki ilyen fogyatékos hogy előre utal. rendőrségnél lehet feljelentést tenni de leszarják
2021. márc. 23. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi, úgy látom az utolsó mondatom nem sikerült elég feltűnőre. De remélem jobban alszol így, hogy te (is) megosztottad velem. Jó éjszakát.
2021. márc. 24. 00:19
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A rendőrségnek nincs kapacitása ezek után nyomozni, bár az eszközei megvolnanak hozzá.


Jobban jársz, ha magad derited ki, hogy ki all emögött...

2021. márc. 24. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél feljelentést, de hónapokba fog telni, mire egyátalán aktát nyitnak. Viszont más lehetőséged nincs.
2021. márc. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem fognak kb semmit csinalni, mint ahogy azokkal se akik jofogason atverik az embereket. 5-10-50 ezer forint az tul alacsony osszeg ahhoz hogy barmit csinaljanak
2021. márc. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#3as én amit tudtam megtettem, konkrétan megvan a stróman pontos címe és a csaló pontos címe is. Elvileg 2016 óta csalnak jófogáson, Spitzer Zoltán Dániel es társai. Ha 5 év alatt boldogan csalnak ki kisebb nagyobb összegeket ki tudja hány embertől, akkor nem tudom mit várjak a rendőrségtől:D
2021. márc. 24. 16:11
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
nem nevezhetnéd meg név alapján, rágalmazás miatt feljelenthetnek téged
2021. márc. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
kb 4000 adásvételen vagyok túl az elmúlt pár évben. Ezeknek a 98%a előreutalás volt. soha nem vertek át.
2021. márc. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!