Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miert itelik el az emberek a...

Miert itelik el az emberek a bitcoin befektetoket?

Figyelt kérdés

Tobbszor olvastam az oldalon hogy vannak sikeres bitcoin befektetok akik az elmult par evben megsokszoroztak a penzuket. Ezek az emberek altalaban elmondjak hogy meg most is jo befektetni ebbe mert van jovoje a dolognak es hogy nekik is mennyire bejott. Ertem en hogy nem mindenki kockaztat es csak 5 szazalekos allampapirt vesz, de miert kell akkor azt fikazni aki bitcoint teslat neadj isten GME-t vesz/vett?


Nem azt mondjak mindenhol hogy risk reward? Elbukhatod a penzed 80 szazalekat de evek alatt 5-10x et is kereshetsz rajtuk, mi ebbe a rosz?



2021. márc. 21. 18:53
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ja, te vagy a risk-reward-os... Terjeszted itt a gyk-n (is, meg gondolom máshol is) a bitcoin mániát, és csodálkozol ha sokakak elegük van abból, hogy ha valaki befektetési tanácsot kér és mondjuk még azt is odaírja, hogy nem kockázatos befektetést keres, akkor megjelensz és elkezded nyomni a bitcoint.

Abba fektetsz, amibe akarsz. Mutass nekem egy olyan kérdést itt, ami arról szól, hogy elítéli a kérdező a btc befektetőket. Hidd el, a kutyát nem érdekli, ki mibe fektet amíg nem akar másokat meggyőzni arról, hogy ő a jövőbe lát és tudja mi a tuti és mindenkinek őt kell követnie.

2021. márc. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélek el senkit, de biztos hogy nem tartom komplettnek azt, aki átlagemberként a vagyona jelentős részét bitcoinba vagy más kriptóba rakja, mert ez a "tuti". Lehet vele nyilván próbálkozni, de az ember legyen tisztában a veszélyekkel.


2017 végén mindenki bitcoin lázban égett, akkor voltam mesterszakon egyetemen végzős. Emlékszem, hogy minden pénzügyes gólya bele volt zsongva a bitcoinba, mindenki abba akarta tenni a pénzét, mert folyamatosan nőtt az árfolyam. 2017 decemberében olyan 5,2 millió forintig mászott fel az ára. Utána úgy beszakadt, hogy december végére épp csak 3 millió fölött volt. Azóta is ezen gondolkozok, hogy vajon hány fiatal gyerek bukta el a sok havi ösztöndíját vagy szülői támogatását. Tudod mikorra ment vissza az árfolyam 5,2 millió forintig? 2020 november végén. Ha valaki tud 3 évig várni ahhoz, hogy a pénzénél legyen és van ehhez idegrendszere, akkor nyugodtan csinálja. De ne hülyítsen be olyanokat, akik nem értenek hozzá és a minimális megtakarításukat is ebbe szórják.

2021. márc. 21. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
82%
Hmmm... Deja vu-m van... Tizenöt éve konkrétan mindenki kiröhögött, hogy én hülye miért forint alapon vettem fel hitelt, mikor sokkal olcsóbb a svájci fran alapú. Hiába mondtam nekik, hogy annak nagyságrendekkel alacsonyabb a kockázata, nagyon kevés embert sikerült meggyőznöm. Ők viszont a mai napig hálásak nekem. Nem tölt el sem örömmel, sem elégedettséggel, hogy akkor igazam volt. Bárcsak ne lett volna... Én őszintén reménykedem ebben a bitcoinnal kapcsolatban is. Hogy tévedek, hogy indokolatlanul vészmadárkodok. Szívből remélem, hogy minden btc befektetőnek jövedelmező lesz ez a történet, de racionálisan nézve, ez egy mérhetetlenül kockázatos befektetés.
2021. márc. 22. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Mert irigyek
2021. márc. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 hájaaa ***** válasza:

#6

Na vajon miért?!

Mi a diktatúrák első számú szabálya? A főnök megmondja a tutit, az van amit ő mond! Ő pedig a párttitkár...

2021. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!