Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Akinek sok bitcoinja van, az...

Akinek sok bitcoinja van, az befizeti majd mindegyik után a 30 százalék adót?

Figyelt kérdés
Nekem nincs egy se csak érdekel. Vagy el csalják?

2021. márc. 12. 22:00
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
10. De azokat legalább van esély le buktatni, de ha bitcoin segítségével ugyeskedik ott kevésbé. Na mindegy nekem rossz elő érzetem van így ezzel kapcsolatban.
2021. márc. 13. 09:36
 12/27 A kérdező kommentje:
Ha van olyan a világon ami az átlag embernek jó a nagyoknak már nem annyira pl állam akkor mindig rossz vége lesz.
2021. márc. 13. 09:37
 13/27 anonim válasza:

Nos én eddig annyit utaltam vissza amennyit befektettek, addig a pontig nem kell adózni, és nincs benne pénzem. Ez az adó meg segít HODLolni.


Arra várok hogy változzon a törvény és árfolyam nyereség adó legyen. Adót csalni nem akarok mert ... szeretek nyugodtan aludni.

2021. márc. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
"Nos én eddig annyit utaltam vissza amennyit befektettek" Ez nem értem... Nem az számít, hogy mennyit fektetsz be, hanem hogy az adóévben mennyi nyereséged keletkezett. Teljesen mindegy, hogy mennyit fektetsz be vagy utalsz vissza a bankszámládra, a nyereség után adót kell fizetni.
2021. márc. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%
Én megvárom amíg új adótörvény lesz, és 10-15% körül tisztességesen leadózva haza tudom hozni.
2021. márc. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Fogok és adóztam is már utána. A nyereségből telik rá, már csak ezért is azt gondolom, hogy pitiánerség lenne elkerülni. Eleve azért hozták létre az elsőt, a Bitcoint, mert a tisztességtelen bankrendszer és a sikkasztások ellen akartak tenni valamit. Sajnos a Bitcoinon most már ugyanolyan rossz hozzáállású emberek nyerészkednek, mint a hagyományos pénzrendszeren a bankárok. Offshoreozás, adóelkerülés, stb. Úgy vagyok vele, hogy legalább én tartsam meg az eredeti filozófiát. Lehet, hogy az adómat nem mindig jól használják fel, de az nem az én keresztem. Adakozok is majd hasznos célokra.
2021. márc. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
Aki adocsalo volt az ezzel is adót fog csalni, aki eddig rendes adofizeto volt az ezzel is az lesz.
2021. márc. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"17 A kérdező kommentje:

10. De azokat legalább van esély le buktatni, de ha bitcoin segítségével ugyeskedik ott kevésbé. Na mindegy nekem rossz elő érzetem van így ezzel kapcsolatban."


Bitcoin esetében is hasonló az esely. A lenyomozhatattlansag csak egy mítosz

2021. márc. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Mivel eleg sok milliom van benne en biztos fogok adozni utana. Gyanus lenne ekkora osszeget kapni a bankszamlamra...
2021. márc. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%
csak az adó majdnem 100 millió lenne, szóval nem
2021. márc. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!