Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Elmennél így egy munkakörbe?

Elmennél így egy munkakörbe?

Figyelt kérdés
Eladóként,de úgy hogy nem igazán tudsz számolni?
2010. aug. 15. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
zsemlét csak meg tudod számolni, a mai pénztárgépek meg olyanok,h beirod h mennyit adtak és már ki is dobja,mennyit kell vissza adnod. Nem egy nehéz dolog
2010. aug. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%

Én így nem, de én tudok számolni...

Majd ha rosszul adsz vissza, akkor levonják a fizetésedből/kirúgnak.

2010. aug. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"a mai pénztárgépek meg olyanok,h beirod h mennyit adtak és már ki is dobja,mennyit kell vissza adnod"


Igen, de ha nem tud számolni, akkor az aprópénzekből hogy sakkozza össze, hogy mennyi az annyi? :P Két huszas meg 3 ötvenes meg 5 tizes az mennyi? :P

2010. aug. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Én jól tudok számolni, voltam kasszában 1,5 évig. Ez idő alatt vagy 70.000 Ft-tal sikerült többet visszaadnom a vásárlóknak... Elég egy pillanatra nem figyelni, vagy fáradtnak lenni. És esténként, amikor lezárod a kasszát, akkor kell egy "mini könyvelést" csinálni. Meg kell számolni az összes pénzt, ami a kasszádba került aznap (vevőtől, főkasszából, bankkártyás fizetésnél), ki kell vonni az összes pénzt ami kikerült belőle (főkasszás kivét, leadás), és mindennek meg kell egyeznie. Ha nem egyezik meg, akkor át kell számolni mégegyszer és mégegyszer és mégegyszer. Ez úgy is idegörlő mutatvány volt, hogy jól számolok.

Ugyanakkor ez egyszerű összeadás kivonás. Ha precíz ember vagy, és az összeadás, kivonás megy, akkor nem reménytelen.

2010. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

újra elolvastam és ez nem egyértelmű:

"(vevőtől, főkasszából, bankkártyás fizetésnél)"

vevőtől kp és/vagy bankkártyás fizetés, főkasszából pl. váltópénz

2010. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Persze, kiírja agép, hogy mennyit kell visszaadni, de ha közben variálás van, hogy ad aprót, vagy mégsem annyit ad, amennyit elsőnek kihúzott a pénztárcájából, akkor fejben kell számolni.
2010. aug. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
inkább matektanárnak menj, ott legalább nem kell kifizetned a hiányt
2010. aug. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hova mész eladónak? vegyes boltba, oda én se mennék:D Nagyobb áruházba meg már manapság mindent le kell mérni szal csak áthúzod a vonalkódot és kész..nem kell zsemlét számolgatni. Pénz számolás meg szerintem alap egy ilyen munkakörben..de nehéz elhinni hogy valóban nem tudsz.
2010. aug. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudok számolni,csak egy kérdés volt,mert ismerek olyat aki vagy kevesebbet ad vissza vagy többet.Én nem mernék így sem vállakozni rá,mert tényleg elég ha fáradtak vagyunk,ha valaki hozzánk szól és máris el lehet számolni.
2010. aug. 18. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!