Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért lett drágább az albérlet...

Miért lett drágább az albérlet, lakás, mikor válság van, és az embereknek kevesebb lett a fizetése?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetséges az, hogy az ingatlan piacon az árak még emelkedtek (eladás és kiadás), a koronavírus gazdaságot negatívan sújtó hatása ellenére? Nem csak Magyarország, de máshol is ezt lehet megfigyelni.

2021. jan. 15. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Te mégis miről beszélsz?


Budapesten pl mindenhol csökkentek az albérlet árak, a belső "rbnb" kerületekben jelentősen....

2021. jan. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A bérleti díjak inkább visszaestek a 2018-as szintekre

[link]


A lakásárak egyelőre azért nem csökkennek jelentősen mert a piacot torzítja az állami támogatások gerjesztette keresleti sokk. Hirtelen mindenkinek szupersürgős lett a saját ház, a lakás, itt a csok-babaváró, itt az idő. Több generáció zúdul egyszerre a piacra, de ha ők elapadnak, befészkelődnek, akkor nem lesz olyan egyszerű eladni a kecókat mint most. A nagy áremelkedést tovább segítette-segíti az alacsony kamatkörnyezet, ami olcsóvá tette a lakáshiteleket, valamint a befektetőket is az ingatlanok felé fordította, növelve a keresletet. Kérdés meddig tart ki az alacsony kamatszint... így hogy most telepumpálták pénzzel a gazdaságot a jegybankok, ami egyelőre a részvénypiacon meg a menedékbefektetések piacain okoz inflációt, de hamarosan átgyűrűzik a reálgazdaságra is, tovább növelve majd az ingatlanárakat is. Ha a jegybankok fékezni akarják majd az inflációt akkor növelniük kell a kamatszintet, drágulni fognak a hitelek, a kereslet visszahőköl, nagyobb teret nyernek a kötvények az ingatlanbefektetés és némiképp a részvények rovására. Lassulni fog a gazdaság, nő a munkanélküliség, sok lakáshitel bedől, nő a kínálat azaz csökkennek a lakásárak - amit az is indokol, hogy a kamatok emelkedése miatt az ingatlanoktól elvárt hozam is megemelkedik.


De bármi egyéb közbejöhet:) például a jegybankok nem emelnek kamatot, helyette tovább igyekeznek fűteni a gazdaságot amíg fel nem robban. Kérdés hogy az “inflációs célkövetést” mint fő küldetésüket hajlandók-e elárulni, és a jegybanki hitelességet feláldozni a kényszeredett növekedés oltárán.

2021. jan. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%
negatív hatás? Tegnap azt mondtál, hogy 2020 végén 4000 emberrel több dolgozott a statisztika szerint, mint 2019 végén. Tehát nincs itt válság, se munkanélküliség.
2021. jan. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mihez képest drága? Münchenben, Bécsben egy nem túl felkapott kerületben 500 ezer Euro egy átlagos 2-3 szobás lakás, keresel mondjuk szakmunkásként 2500 Eurot. Bp-en például XIII., XIV. kerületben ugyanaz 40 millió Ft, keresel szakmunkásként 400 ezret.


München: 200 havi bér a lakás

Bp: 100 havi bér a lakás.


De sorolhatnám a többi várost is. A drágától elég messze vannak a mo-i lakásárak.

2021. jan. 16. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!