Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha hétfőn adtak föl nekem egy...

Ha hétfőn adtak föl nekem egy levelet, simán, de még nem érkezett meg, mikor lenne a normális, ha megérkezne, vagy egyáltalán meddig jöhet meg, ha el nem vesztik?

Figyelt kérdés
Idáig 2-3 napról tudtam, de volt már azt hiszem, hogy a 4. napon érkezett meg.
2021. jan. 14. 14:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Értem csak ezeknek a dolgoknak nincs értelme. 1 darab pólót mi értelme venni pl vaterán? Mindig kalkulálni kell hogy éri meg jobban, mikor lesz ingyenes vagy kedvezményes kiszállítási díj pl...

A nagymama matricájára nem tudok reagálni.

2021. jan. 14. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Végre valahára ma megjött a levél, amit vártam. Köszi a válaszokat.
2021. jan. 16. 00:05
 13/19 anonim ***** válasza:

Akkor 4 nap alatt megkaptad - nem is rossz teljesítmény egy sima levéltől :-)

Kérdező, máskor, ha sürgős, elsőbbségivel kérd, mert tényleg bármennyi napg jöhet, el is keveredhet, stb.

2021. jan. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Ezzel tisztában vagyok, sajnos most így alakult, egy nagyobb papíráru csere lett így lebonyolítva, a posta viszont nem lett tisztázva hogy hogyan adjuk föl, nem forszíroztam, mivel én nem akartam 3-szor annyit a postára szánni most. De még így is elsőbbséggel adtam föl, a partner viszont nem. De a lényeg hogy megkaptam, és ő is.


Egyébként tudtommal az elsőbbségi is ugyanúgy elkeveredhet, sőt az ajánlott is, és az elsőbbségit sem lehet kerestetni, csak úgy mint a sima levelet.

2021. jan. 16. 16:00
 15/19 anonim ***** válasza:

Így van, ezt jól tudod, az elsőbbségit sem lehet kerestetni - de az ajánlottat igen és mint írtam, akkor van bizonyos esetekben kártérítés is.

Viszont, ha elsőbbségivel adják fel, akkor 4 nap helyett csak 2 napig kell izgulni :-)

Komolyra fordítva a szót - azért az ritkábban szokott elkeveredni, mert arról tudják, hogy "sürgősebb", kicsit fontosabb :-)

2021. jan. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Értem. Ezt azért jó tudni. Köszi.

% arányokat nem lehet tudni, az egyes levélfeladási típusoknak hány százaléka keveredik el, azaz nem kerül kézbesítésre?

2021. jan. 17. 00:27
 17/19 anonim ***** válasza:

Nem, azt nem tudom.

Én csak annyit tudok mondani, hogy 14 éve adok el a Vaterán, ennyi idő alatt közel 2 ezer adásvételem volt és ebből a sokak által szidott Magyar Postánál 2 levél tűnt el: egy ajánlott, amire ügyintézés után kártérítést adtak és egy sima levél, ahol hiába kérleltem a vevőt a feladás előtt, hogy kérje ajánlottan, mert nem fog beférni a postaládájába a dolog, amit megvett (akkor még nem volt ez a vastagsághatár, a 2,4 cm) csak sajnálta a postára a pénzt - nem is lett meg. Nyilván félig kilógott a postaládából és kivette valaki.

Ja, és még én kaptam rossz értékelést emiatt :-(


Nos, ez nekem is tanulság volt - kb. 10 éve csak ajánlottan küldök dolgokat. Lehet, hogy kevesebb a vevőm, de legalább én is bizonyítani tudom, hogy feladtam és a vevő is BIZTOSRA megkapja azt, amit megvett.

2021. jan. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Idáig az én tapasztalatom is jó e téren, igaz. kb. 3 éve veszegetek postán ezt-azt, idáig még megkaptam mindent, pedig nem egy levelet kértem csak simán, de többnyire elsőbbséggel. Sajnos az ajánlott már nagyon drága, 3-szor annyiba kerül, így nem fizetem meg ha egyébként nem is olyan nagy értékben vásárolok. Persze mondjuk egy 3-4 ezres vásárlásánál már jobban megéri kifizetni az ajánlott postát. De párszáz Ft-nál biztosan nem vállalom. Ha én vaterán árulnék, a vevőre bíznám. Az az egy-két negatív értékelés elférne ott, ha úgy alakul. :)
2021. jan. 17. 11:47
 19/19 A kérdező kommentje:
*nem postán veszegetek, hanem vaterán.
2021. jan. 17. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!