Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogy lehet visszakérvényezni...

Hogy lehet visszakérvényezni a kezesnek a pénzt a valódi hitelfelvevőtől utólag?

Figyelt kérdés

Mármint a kezes rákényszerült fizetni az adósságot mert nem fizette az egyik hitelfelvevő(2személy)


Az érdekelne van e lehetőség a adóstól aki anno felvette (eggyik fél)visszaszerezni vagy bármi lehetőség hogy a kezes jól jöjjön ki belőle?


Vagy mivan ha az adós nem rendelkezik semmivel sem és nemtudják miből levonni neki?


2020. dec. 30. 16:15
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Talán nem kéne ilyeneket aláírni. Sajnos nincs megoldás. Te írtad alá ezt.
2020. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem sem lehet. Jó tanulópénz.
2020. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
Polgári peres eljárásban lehet visszakövetelni, bírósági úton.
2020. dec. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

"Vagy mivan ha az adós nem rendelkezik semmivel sem és nemtudják miből levonni neki?"


Akkor szívás, mert semmilyen módon nem tudod rajta behajtani.

2020. dec. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező ne írogass privátot nekem, mert ott nem válaszolok, főleg, hogy semmi személyeset nem írtál.


Nem kell ügyvéd hozzá, simán be lehet adni a kezesnek, hiszen, ha minden igaz, van egy banki szerződés, amit kötöttek - az alapján a bíróságon a befizetett összegek bemutatásával tudja perelni.

Ha nincs semmilye az adósnak, az gond, de a tartozás nem évül el, főleg, ha időnként megpróbálják behajtani, ha lesz munkahelye, letiltják a fizetéséből, stb.

2020. dec. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Fizetési meghagyás
2020. dec. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
6-os, ja, de ha ellentmond, akkor megint csak a bíróságon kötnek ki :-)
2020. dec. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
🤫De ha nem mond ellent, akkor nem kell feleslegesen oda járkálni 😉
2020. dec. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, ebben igazad van, csakhogy a bíróságon - úgy tudom - ez esetben ingyen be lehet adni a per iránti kérelmet, a közjegyzőnél meg a fizetési meghagyás azért elég húzós lehet... és azt a kezesnek kell kifizetnie.

Ha meg nincs miből behajtani, akkor hiába járna az is vissza neki, még azt is elbukja, nem csak az adós által nem fizetett összeget.

Szerintem azért ezen is érdemes elgondolkodni, melyik a "kifizetődőbb"...?

2020. dec. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!