Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » 1 éve kapom az FHT-t, ma...

1 éve kapom az FHT-t, ma behívtak felülvizsgálatra, több hónapja beteg édesanyámnak segítek a háztartásban, stb... Ezt utólag ,hogy tudom igazolni, hogy ne vegyék el az FHT-t?

Figyelt kérdés
Tehát, ma beadtam a felülvizsgálathoz a nyomtatványt, de hiányzik a 30 napos igazolás. Hiába mondtam, hogy beteg édesanyámnak segítek itthon aki szinte egész napos ellátást igényel, ezt igazolni kellene. utólagosan ezt a nyomtatványt kitöltheti édesanyám, hogy háztartási alkalmazott voltam? Bejelenthetjük még ezt a 30 napot ami kell hozzá? Köszi a válaszokat

2020. okt. 7. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:

A háztartási alkalmazottat a munkavégzés megkezdése előtt be kell jelenteni a NAVhoz és fizetni kell utána havi ezer forintos regisztrációs díjat (a következő hónap 12-ig).

A háztartási munkáról a foglalkoztató ad ki igazolást.

Hogy a járási hivatalban mennyire néznek utána, hogy ténylegesen be volt-e jelentve az illető háztartási munkára, azt nem tudom. Lehet, hogy elfogadják az igazolást a foglalkoztatótól, lehet, hogy kérnek NAVos igazolást is hozzá.

2020. okt. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Vagy ápolásira kéne menni anyukáddal.
2020. okt. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Erre a nyomtatványra gondolsz? [link]


Szerinted megér egy próbát ha kitöltöm és beviszem nekik? Vagy esetleg lehet kérni halasztást a felülvizsgálatra 60 napra, és úgy bejelentene 30 napra?

2020. okt. 7. 13:08
 4/4 anonim ***** válasza:

Kérdező, családtagnál nem lehetsz háztartási alkalmazott, azt nem fogják elfogadni.

Az ápolásit viszont megpróbálhatnád, lehet, az sikerülne.


[link]

2020. okt. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!