Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ki számít gazdagnak ?

Ki számít gazdagnak ?

Figyelt kérdés
Ki az az ember akire simán rá lehet mondani hogy gazdag ?

2020. dec. 4. 11:47
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy tág fogalom, totál relatív, változhat is, felfogás kérdése. Minél tehetősebb vagy, annál jobban tolódik ki a határértéke felfelé.
2020. dec. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Viszonyítás kérdése.
2020. dec. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
58%
Számomra az a gazdag, akinek anyagilag nem kell aggódnia a megélhetésért, nem jelent gondot neki egy luxus autó, vagy luxus lakás vásárlása, egészséges ÉS lelkileg is "gazdag", azaz barátok, család veszi körbe. Lehet valaki milliárdos, ha nincs senkije, azt én nem tekintem gazdagnak, de ez csak az én véleményem.
2020. dec. 4. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Csak egyestérteni tudok az előttem szólókkal...


Abszolút viszonyítás kérdése.


Egy munkanélkülinek, aki előtte is csak kb. minimálbért keresett mindig, annak egy pedagógus közalkalmazotti bérrel is gazdag.


De sok (mások által gazdagnak tartott) ember nem gondolja magáról, hogy gazdag, hanem a nála két klasszissal feljebb lévőket tekinti gazdagnak.

2020. dec. 4. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
65%
Kb. azt tartom ma gazdagnak Magyarországon, akinek a vagyona eléri az 1 milliárd Ft-ot.
2020. dec. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
88%
Relatív. Nekem pl van lakásom, jó autóm, bőven átlag feletti fizetésem és megtakarításom, de nem gondolom magam gazdagnak. Aki meg minimálbérből tengődik egy koszos albérletben, az valószínűleg gazdagnak mondana.
2020. dec. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%
Majdnem mindenkinek az, akinek egy nullával több van a havi bevételeinek a végén, mint neki. Amúgy igényfüggő, én személy szerint annak tartom magamat, mert az elmúlt években gyakorlatilag nem volt olyasmi amire ne lett volna pénzem, pedig amúgy nem keresek milliókat, a vagyonom sem éri el a 100 millót a lakásommal együtt sem. Szeretek utazni, arra jut, autót nem akarok, gyereket nem akarok, nincs szükségem többre.
2020. dec. 4. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem kb 1 millió euró vagyontól felfele.
2020. dec. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%
Aki vágytalan.
2020. dec. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
81%

Elég sok megközelítése van a kérdésnek, és itthon ez különösen nehéz téma,mert a középosztály gyakorlatilag nem létezik, és hatalmas a szakadék a gazdagok és a társadalom maradéka között.


Volt róla tavaly két jó vita, érdemes a kommenteket is átfutni, ahol emberek 10+ éves használt kocsival már középosztálynak tartják magukat, a gazdagokat meg olyan embereknek, akik mondjuk egy osztárák fogorvos szintjén élnek


[link]

[link]


Alapjában véve egyébként jelenleg konszenzusosan kb 500 milliós vagyon környékén tekintünk egy családot gazdagnak

2020. dec. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!