Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elrendezni a...

Hogyan tudnám elrendezni a szüleimnek, hogy a csekkek automatikusan levonásra kerüljenek a kártyájukról?

Figyelt kérdés
Ezt meg lehet oldani? Hogy ne keljen mindig a postán befizetni

2020. dec. 3. 08:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szolgáltatónál jeleznie kell annak akinek néven van a közmű, hogy csoportos beszedéssel szeretne fizetni. Nyilván ez akkor opció ha átalánydíjat fizet, nem diktálja havonta a fogyasztást.
2020. dec. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ettől van egyszerűbb. Csekk alkalmazással a telefonnal "lefényképezed" a csekket, kifizeted.


iCsekk mobilalkalmazás

2020. dec. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből online kártyával is lehet fizetni a dijnet.hu vagy akár a szolgáltató oldalán. Csak ez nem automatikus, minden hónapban rá kell szánni néhány percet :)
2020. dec. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

ma 09:18

A díjnetet már jó pár bank törölte a fizetési lehetőségei közül.

2020. dec. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ma 09:21

Ezt most nem értem. Online kártyás fizetést írtam. Ott lehet fizetni, bank nem szól bele.

Közműszolgáltató tudja magát onnét törölni.

Ettől függetlenül én a csekkmentes opcókat javaslom, mert a szolgáltatók felszámolják a csekk kiállításának és postázásának díját. Ha nem használod akkor feleslegesen fizeted.

2020. dec. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam ezt az Icsekket, de nem érzékeli a QR kódot
2020. dec. 3. 09:45
 7/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Nem kell jelezni a szolgáltatónak a csoportos beszedést, elég a banknál leadni a megfelelő megbízást erre (a szolgáltató kódja, és az ügyfélazonosító kell hozzá, a legtöbb banknál netbankon keresztül is lehet ilyet leadni). Ráadásul nem csak átalánynál működik, hanem akár változó összegeknél is. Esetleg érdemes lehet egy maximum összeget beállítani az adott számlához (és a díjak emelkedésével együtt esetleg korrigálni később). Ez a szolgáltatás általában fizetős (a bankszámla díjai között kell megkeresni).
2020. dec. 3. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nyilván ez akkor opció ha átalánydíjat fizet, nem diktálja havonta a fogyasztást."


Nyilván akkor is opció, ha diktálja a fogyasztást, csak vagy nem kell limitet beállítani, vagy elég magas limitet kell megadni, amibe belefér a változó havidíj



Nekem legalábbis gond nélkül megy csoportosról a gázszámla, nyáron 1000 forintot von le, télen meg a többszörösét, de a limitet még sosem érte el

2020. dec. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Látom, régi a kérdés, de hátha valakinek hasznos lesz.

A szolgáltatók felé kell jelezni, hogy elektronikus számlát kérsz, ez kijön minden hónapban a megadott email címre, és az összeget el tudod utalni a netbankon keresztül az adott szolgáltató számlájára.

Évek óta így csinálom, probléma sosem volt belőle.

2021. máj. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!