Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért gondolják azt többen,...

Miért gondolják azt többen, hogy nekik automatikusan jár valami a náluknál jobb módban élőktől?

Figyelt kérdés

Előre leszögezem, hogy mindig igyekszem segíteni, ahol csak tudok, főleg anyagilag, mert nem veszem természetesnek, hogy nagyon sokat keresek, mások meg nem, tehát én úgy gondolom, hogy jár tőlem valami másoknak, csak furcsa, ha ők ezt evidensként kezelik.


Szóval eléggé furcsa számomra többek viselkedése, akik ezt egyszerűen elvárják. Az utcán volt, hogy megállított egy kéregető azzal a szöveggel, hogy "te gazdagnak látszol, adjál pénzt" - azon kívül, hogy ezt honnan vette a tornacipős, farmeros, pólós megjelenésemből, nem tudom miért lenne kötelező pénzt adni, csak mert van.


Egy kozmetikus ismerősöm, akit rendszeresen kisegítek, múltkor sértődötten panaszkodott nekem, hogy volt egy vendége otthon, aki még nálam is sokkal jobban keres, és eszébe se jutott, hogy hozzon valamit a gyereknek vagy megkérdezze, hogy hogyan állnak mostanában anyagilag és tud-e segíteni. Mikor meg a születésnapjára kapott tőlem egy drágább fajta masszázspárnát, akkor különösebb reakciója nem volt, de elmondta rögtön, hogy másoktól milyen király dolgokat kapott, például egy wellness-hétvégét. Hát bocs, épp erre nem volt keretem.


Általában olyan indokokat hallok, mikor nekem panaszkodnak, hogy valaki nem segít, és milyen szemét (konkrétan elhordják mindennek, ez számomra hihetetlen), pedig a csillagos eget is megkeresi, van pénze és megtehetné, akkor mindig higgadtan elmondom, hogy egyrészt nem kötelessége, másrészt azért van még mindig pénze, mert nem szórja el stb.


De mi ez a gondolkodásmód, ami ide vezet, hogy a több pénzzel rendelkező dögöljön meg, ha nem segít?


2020. júl. 21. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok kulonosebben gazdag, osszesen par millio megtakaritasom van, se auto se haz se semmi mellet ( van egy jo biciklim :)) ) de soha nem merulne fel bennem hogy valakit csak ugy kisegitsek. Nem tudom ezt barki miert is varna el a gazdagoktol, egy ajandektol hogyan lenne jobb az eletuk hosszu tavon?

Meg vagyok gyozodve rola hogy vagu rossz tarsasagba jarsz vagy ilyen direkt abba a szerepbe helyezed magad hogy ilyen szituaciokba kerulj. Tolem sose szoktak kerni, hacsak nem utcai keregetok ( akiknek egy simma nemmel sozktam valaszolni, vagy mar amikor kerdeznek csak a fejemet razom hogy nem-nem ) de tenyleg, se fodrasz se az ismeroseim, se senkim. Senki se sir hogy milyen szar az elete, mondjuk igy jobban belegondolva volt ilyen ismerosom de szisztematikusan leepitettem az ilyen kapcsolatokat.

2020. júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos ez egy magyar betegség. Mert azt hiszik, hogy aki gazdag, annak könnyen jött minden. Hát ha így lenne, akkor tessék utánacsinálni.

A másik csoport, az meg a pénzszórók tábora. Azt hiszik, ha több lett a keresetük, mondjuk egy jobb munkahellyel, akkor többet költhetnek. Ez így igaz is, csak elfelejtenek takarékoskodni valami nagyobb dologra gyűjteni. És ilyenkor előpattan belőlük az irigység, hogy ugyan már, a másiknak miből telik?

2020. júl. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Hát ha így lenne, akkor tessék utánacsinálni."


Nem lehet utánacsinálni, mivel a gazdagok szerencsések.. jó családba születtek, ami tolta őket hátulról.


Ez a gondolkodás is kéz a kézben jár a fenti gondolattal.

2020. júl. 21. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!