Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Házasokkènt, hogy osztjàtok...

Házasokkènt, hogy osztjàtok be a pènzt, mindenkinek van sajàt vagy közös a kassza? Illetve mennyire szóltok bele a màsik dolgàba, amikor venni szeretne az egyik fèl valamit?

Figyelt kérdés
2020. nov. 20. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Mi közös kasszázunk. A maradékba nem szólunk bele egymásnak. Én gyűjtöm, asszony általában elveri. Annyi a szabály, hogy a közös kasszának flexibilisnek kell lennie ha nagyobb közös kiadás akad.
2020. nov. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Közös kassza van, a nagyobb kiadásokat megbeszéljük.
2020. nov. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Közös kassza.


Bele is halnék, ha osztozodni kéne folyton...


Végül is a házasság nem csak szerelmi kapcsolat, hanem vagyonközösség is.

2020. nov. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%

Közös kassza, külön zsebekkel. A teljes havi bevételt (függetlenül attól, ki kapta) szétosztjuk zsebekbe, pl. havi rendszeres kiadások, közép távú vagy nyugdíj célú megtakarítás, (egyenlő) zsebpénz, stb.

Utána mindenki tudja, mennyi pénzt mire lehet elkölteni.


A közös zsebeket megbeszéljük, a külön pénzzel mindenki azt csinál, amit akar. Én pl. rendszeresen elkártyázom.


Nyilván könnyebbé teszi a dolgot, hogy mindketten diplomás értelmiségi munkát végzünk és nem vagyunk költekező alkatok, így a bevétel 30-40%-a jellemzően megmarad hó végén.

2020. nov. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A fizetés ugyanúgy külön számlánkra érkezik, ezért nem csináltunk még egy közöset. Amit veszünk, azt közösen vesszük, fele-fele arányban. Hogy ki mire költ az az ő dolga, nem szólunk bele
2020. nov. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Közös kassza, máshogy nehéz is lenne, főleg gyereknél.

A nagyobb és kisebb kiadásokat is előre megbeszéljük hó elején. Akkor rakunk félre is a megtakarítás számlára.

Viszont mindkettőnknek van egy ugyanakkora "zsebpénze", arról nem kell egymásnak beszámolnunk, arra költjük, amire akarjuk. Nálunk a férjem veri el a hobbijaira én meg gyűjtök arra, hogy édesanyámat jövőre meglepjem egy nyaralással (ha a vírus is úgy akarja).

2020. nov. 20. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kaja és rezsi pénzt felesbe összedobjuk. Nekem van tarskártyám az ő számlájához, mert a hitel miatt kellett. Ha esetleg kiszaladok a kajapénz keretből,akkor van, hogy azzal fizetek a boltba.Többivel mindenki azt csinál amit akar. Inkább én akartam így, mert a párom nem igazán tud spórolni, mindig kitalál valamit amire elmegy a pénze. Ha más nem a kis maszek műhelyére. 🙄Van egy fiunk, aki 5 hónapos.
2021. jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!