Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyetemistaként 20 évesen...

Egyetemistaként 20 évesen vállalhatok takarítói munkát hirdetve, adózás nélkül?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, mivel sok szabadidőm van és szeretnék pénzt keresni kocsira, hogy nekiállok takaritani. Unokatestvéreméknél 1-1,5 havonta járok, de szinte minden hétvégém szabad, ezért szeretnék embereket beszervezni, akikhez járhatnék. Úgy gondoltam kiirom Facebookra, de anyukám mondta hogy ebből akár bajom is lehet az adózás és igazából a fekete munka miatt. Ez tényleg igy működik, vagy nyugodtan kiirhatom?

2020. nov. 11. 14:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
67%

Sajnos meglepő.


Már 20 évesen is tudtam, diákként milyen adókulcs vonatkozik a béremre és tudtam a különbséget nettó és bruttó bér között. Még csak egyetemista se voltam (akkor).


Vállalhatsz fekete munkát, bármikor. Kérdés, hogy lesz-e igénye bárkinek is beengedni egy vadidegent a házába, lakásába azért, hogy kitakarítson?


Úgy érzed, tudsz olyan szolgáltatást nyújtani, amiért neked majd 5-10 ezer forintott fognak adni? Jelzem, világjárvány van.

2020. nov. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Hát én a környéken gondoltam, ismerősöknél, ezért akartam kiírni de anyukám szólt:)

Megpróbálom akkor unokatestvéremen és a családtagokon keresztül.


Hát szerencsés vagy. Én nem dolgoztam még semmiben és nem is érdekelt eddig hogy hogy működik. Netto és brutto közgazdaságtan miatt megvan, de ha csak tanulsz ezek a dolgok még nem jönnek szemben az életben. Legalábbis nálam:) Miért kéne tudnom ha 20 évesen diákmunkáznak legtöbben ott meg nem kell vele foglalkozni. Meg inkább a normális fizetéssel foglalkoznak az órákon nem a diákmunkával. biztos igazad van tudhatnám, de ezért tettem fel a kérdést.

2020. nov. 11. 15:27
 13/16 anonim ***** válasza:
49%
Ezt még elolvasni is fájt...
2020. nov. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Akkor ne olvasd:) ez van. nem dolgoztam életemben, ez az oldal meg arra van hogy megkérdezhessem nem?:)

nézzük a jó oldalát, legalább tudok munkanélküliséget számolni, és tudom mik befolyásolják a gazdaságot yay

2020. nov. 11. 16:33
 15/16 anonim ***** válasza:
53%

Most már erősen kételkedem abban, hogy te közigazgatási egyetemre jársz.


Nem a munkahelyen tanítják meh ezeket a dolgokat és nem is az iskolaszövetkezetben tartanak felvilágosító órát.


Ha jót akarsz magadnak, akkor fogod magad és keresel valami tisztességes munkát (iskolaszövetkezeten keresztül) és elmégy dolgozni (nem az unokatesó öreganyához takarítani), mert igen, igen komoly problémáid lesznek a későbbi életedben.

2020. nov. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Mármint mik lennének ha átjárkálok ismerősökhöz megbeszélt feltételek mellett?


Hát nem ott tanítják, de ha tapasztalod, látod egy kicsit könnyebb.


szóval nem írtam hogy ilyen egyetemre járnék (gondolom közgazdaságira gondoltál) mivel egészügyön vagyok turizmus szervezőként.

2020. nov. 11. 18:19
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!