Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Egyetemistaként 20 évesen...

Egyetemistaként 20 évesen vállalhatok takarítói munkát hirdetve, adózás nélkül?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, mivel sok szabadidőm van és szeretnék pénzt keresni kocsira, hogy nekiállok takaritani. Unokatestvéreméknél 1-1,5 havonta járok, de szinte minden hétvégém szabad, ezért szeretnék embereket beszervezni, akikhez járhatnék. Úgy gondoltam kiirom Facebookra, de anyukám mondta hogy ebből akár bajom is lehet az adózás és igazából a fekete munka miatt. Ez tényleg igy működik, vagy nyugodtan kiirhatom?

2020. nov. 11. 14:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Úgy működik ahogy anyukád mondja. Ez egy öt éves sztori, bár nem takarítás, de jól mutatja a helyzetet.


[link]

2020. nov. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ha van jövedelmed nem kell adóznod utána?

De mit szeretnél kiírni, nekem nem világos?

Munkát keresel?

2020. nov. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Hát ez szomorú. És maga az adózás hogy működik?
2020. nov. 11. 14:22
 4/16 A kérdező kommentje:
Nem keresek munkát. Hétvégente szivesen átmennék megbeszélten emberekhez takaritani mivel sok szabadidőm van, és sehova nem vesznek fel, mivel diák vagyok és nem tudok 8 órában ott lenni.
2020. nov. 11. 14:24
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyéni vállalkozóként csinálhatod. Nappali tagozatosként csak szja-t kell fizetned, járulékot nem.
2020. nov. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Sehova nem vesznek fel?


Besétálsz egy szimpatikus diákszövetkezetbe, lakóhelyed szerint, beiratkozol és ők fognak neked több, kevesebb órában, mindenféle jellegű munkát ajánlani (attól függ, mennyi időt tudsz vagy akarsz rááldozni). Ez lehet pánztár, raktáros munka, gyári munka stb. Járulék fizetési kötelességeidet ők intézik, neked a hallgatói jogviszonyodat kell igazolnod.


Az adózás hogy működik?


Őszintén megdöbbent, hogy 20 éves ember (ráadásul egyetemista) létedre nem tudod, hogyan működik az adózás...


Ugye, csak játszod a tudatlant?

2020. nov. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
61%

6-os.

Ebbe már nem is mertem belemenni, hogy egyetemista létére meglepődik az adózáson.

Az írásképe pedig rettenet.

2020. nov. 11. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Miért meglepő? Sajnos adózás tárgyam jövőévben lesz csak XD a közg-vel meg nem sokra megyek ezeknél a helyzeteknél.

Nem voltam még dolgozni, miért olyan nagy szám hogy megkérdezem? Diákszövetkezetnél voltam 1x, de az teljesen más, ezért írtam ki a kérdést. Ott ők rendeznek mindent, de én magamnak hogy kéne rendezzem. Ez a kérdés.

Pár csoporttársam dolgozik így, valamelyikük úgymond munkáltatónál, szóval neki rendezve van, bejelentve, de van aki csak így hétvégente az adott lakóhelyen gyerekekre vigyáz, "feketén".

2020. nov. 11. 14:58
 9/16 anonim ***** válasza:

Semmi gond ezzel, hogy nem adóztál meg azzal sem, hogy nem dolgoztál, mert hiszen tanulsz.

De ezt a kérdést tetted fel:

"Egyetemistaként 20 évesen vállalhatok takarítói munkát hirdetve, adózás nélkül?"

2020. nov. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Magán emberhez takarítani nemigen tudsz menni, ha simán meghirdeted, hogy vállalsz. Az ilyen munka nagyon komoly bizalmon alakul.

Sok ismerősöm jár házakhoz, lakásokba takarítani. Bejelentés nélkül. De általában úgy szerezték a munkáikat, hogy valaki ajánlotta őket és a megrendelőnek megfelelt a munkájuk.Hirdetésnél bizony vállalkozói kell.

2020. nov. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!