Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem vagyok otthon a pénzügyekb...

Nem vagyok otthon a pénzügyekben, van itt hozzáértő?

Figyelt kérdés
Még gimis vagyok, de érdekel a jövőm és kíváncsi vagyok, hogy ha most, 2020-ban lennék dolgozó fiatal felnőtt, vajon mennyit költenék? (Azért nem én számolom össze, mert fogalmam sincs a felnőtt élet kiadásairől egyelőre). Tegyük fel, hogy egyedül élek Pécsen, egy kertvárosi lakásban vagy kisebb házban, van egy mosógépem, amit heti 2x használok és egy mosogatógépem, amit mondjuk minden nap egyszer. Gáztűzhelyen főzök magamnak napi egyszer és van mikróm is. Kb. 10 perces zuhanyt veszek minden este és este 6-tól 11-ig, reggel pedig kb 1 órán keresztül használok lámpát. Autóm nincs, vásori bérletet veszek havonta a buszra. Ruhákat akkor veszek, mikor újra van szükségem és hidegebb időben 25 fokra fűtöm a lakást. Ételek közül mindig veszek kenyeret és ami kell szendvicshez, leginkább zöldségeket főzök, de néha csirkét és tojást is eszek. Napi 1-2 nasit eszek, mondjuk jégrém vagy túrórudi. Tv-t nem nézek, csak az okos funkcióját használom, hogy Spotify-on zenét hallgassak és Netflixen filmet nézzek. Mennyi lehet így egy havi kiadásom?

2020. jún. 29. 23:27
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Másokhoz csatlakozva én is azt javaslom, hogy most még a tanuláson járjon az eszed, mert ez a legbiztosabb út affelé, hogy később ne azt kelljen számolgatnod, hogy hány percig zuhanyzol vagy hány fokra fűtöd a lakást. Nekem több olyan volt osztálytársam van, aik túl hamar akartak függetlenedni, ezért elmentek a Mekibe dolgozni meg futárkodni... hát kb. most az azon a szinten vannak és hónapról hónapra ügyeskedniük meg sakkozniuk kell a pénzzel, hogy kihúzzák fizetésig.


Igen, lehet azon nyarvogni, hogy Magyarországon hiába tanulsz, úgysem mész semmire, de ez nem igaz. Én azt látom, hogy akik tanultak és egy vagy több diplomát megszereztek, azok röhögve megkeresik azt a pénzt, amiért más hérom műszakban gürcöl (és közben számolgatja, hogy hány percig zuhanyzott).

Ha egyenesben akarod tartani a pénzügyeidet és az életedet, akkor pár ökölszabályt tarts be:

1. Tanulj! Lehetsz értelmiségi vagy egyszerű szakmunkás, de abban, amit csinálni fogsz, legyél jó, hogy piacképes legyél.


2. Tanulj meg bánni a pénzzel! Az onlyan önsorsrontásokat, mint hitelkártya, áruhitel, felejtsd el - annyiból élj, amennyit megkeresel. Hitelt ráérsz majd lakásra felvenni, addig ne adósítsd el magad, főleg ne egy hülye tévé vagy telefon miatt.


3. Mindig legyen megtakarításod. Igen, ha te vagy Mészáros Lőrinc vagy Soros György, akkor ez viszonyleg könnyű, ha egy baranyai villanyszerelő segédje vagy, akkor aránylag nehéz, de soha nem lehetetlen. Mindig kevesebbet költs, mint amennyit keresel, az életszínvonaladat a jövedelmedhez igazítsd. Ha kevés a fizetésed, akkor ne fizess elő két-három féle online strem szolgáltatásra, maradjon az a pénz a zsebedben és tedd félre, pl. nyugdíjra. Ennyi idősen ez távolinak tűnik, de hidd el, hamarabb eljön, mint gondolnád.


4. Ha emelkedik a fizetésed/jövedelmed, a többlet ne az éltszínvonalad emelésére költsd (gyorsabb internet, még egy előfizetés, több csoki stb.), hanem igyekezz félretenni és lehetőleg értelmesen befektetni. Ne Te fizess kamatot a banknak, fizessen ő a te pénzed után!


5. Az életszínvonaladat úgy alakítsd ki, hogy neked megfeleljen és magasról tegyél arra, hogy a szomszéd mit szól az autódhoz, bringádhoz, ruháidhoz és ne az érdekeljen, hogy honnan fogsz nyaralós képeket posztolni a Facebookon.


Ha ezeket betartod, elég jó irányban fogsz haladni egy biztos megélhetést nyújtó nyugodt és kiegyensúlyozott élet felé.

2020. júl. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
#11 köszönöm a tanácsokat, tényleg hasznosak és örülök nekik! Persze, tovább fogok tanulni és nem az a cél, hogy éppen hogy kihúzzam a következő fizetésig, a 10 perces zuhanyokat meg hasonlókat is azért írtam le, mert most is próbálok ilyeneken spórolni, később, saját pénzből is így akarom csinálni. Szerencsére a szüleim is elég jól bánnak a pénzzel, szinte belém van nevelve, hogy hitelt csak lakásra veszünk fel:)
2020. júl. 6. 22:31
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!