Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Nem vagyok otthon a pénzügyekb...

Nem vagyok otthon a pénzügyekben, van itt hozzáértő?

Figyelt kérdés
Még gimis vagyok, de érdekel a jövőm és kíváncsi vagyok, hogy ha most, 2020-ban lennék dolgozó fiatal felnőtt, vajon mennyit költenék? (Azért nem én számolom össze, mert fogalmam sincs a felnőtt élet kiadásairől egyelőre). Tegyük fel, hogy egyedül élek Pécsen, egy kertvárosi lakásban vagy kisebb házban, van egy mosógépem, amit heti 2x használok és egy mosogatógépem, amit mondjuk minden nap egyszer. Gáztűzhelyen főzök magamnak napi egyszer és van mikróm is. Kb. 10 perces zuhanyt veszek minden este és este 6-tól 11-ig, reggel pedig kb 1 órán keresztül használok lámpát. Autóm nincs, vásori bérletet veszek havonta a buszra. Ruhákat akkor veszek, mikor újra van szükségem és hidegebb időben 25 fokra fűtöm a lakást. Ételek közül mindig veszek kenyeret és ami kell szendvicshez, leginkább zöldségeket főzök, de néha csirkét és tojást is eszek. Napi 1-2 nasit eszek, mondjuk jégrém vagy túrórudi. Tv-t nem nézek, csak az okos funkcióját használom, hogy Spotify-on zenét hallgassak és Netflixen filmet nézzek. Mennyi lehet így egy havi kiadásom?

2020. jún. 29. 23:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
8%
Amid van, elköltöd. Nem kell zseninek lenni, hogy borítékoljuk.
2020. jún. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem az a lényeg, hogy mim van, mennyi a fizetésem. Kereshetek 180 ezret, de akár 500 ezret is, a kérdéses kiadások ugyan azok maradnak, nem növekednek.
2020. jún. 30. 00:46
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

Az mondjuk nagyon nem mindegy, hogy a lakás tiéd vagy bérled.


Amúgy a nagy költségek nem azon múlnak, hogy kétszer vagy háromszor mosol-e, hanem, hogy hova jársz szórakozni, mi a hobbid, jársz-e nyaralni stb.


Meg lehet élni havi 100-ból is, de akkor igen korlátoltak a lehetőségeid.

2020. jún. 30. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
80%

Ezeket amiket felsoroltal ha szobat berelsz es a fentiek vannak akkor olyan 130e forint. De akkor van-e szigeteles, uj nyilaszaro, tavho van-e vagy gazfutes, atalanydij stb. Es meg nem vetted bele az internet penzt meg a mobilszamla penzt sem, mert gondolom ezek is benne lennenek.

Fentebb megirtak, hogy nem mindegy van-e hobbid, sokat koltesz ra, elmesz-e moziba, elmesz-e masokkal etterembe kikapcsolodni, belepokhoz kotott programokat latogatni(akar buli, muzeum, vidampark, allatkert).

Lenysgeben lehet fillerbaxo eletmodod is ezzel sporolni is tudsz de lemondani is kell dolgokat, meg ha elelmiszerekrol is beszelunk! 🙂

2020. jún. 30. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%

"Még gimis vagyok, de érdekel a jövőm..."

Elég könnyű megjósolni a jövődet ilyen hozzáállással.

Komolyan azt tudnám javasolni, hogy a "napi 1-2 nasi" árát inkább költsd havi 1-2 könyvre még mielőtt befejezed a gimit. Utána soha többet nem kell azon törd a fejedet, hogy hányszor percig zuhanyzol, vagy hány fokra fűtöd a lakást.

2020. jún. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Matek:

Ha saját a lakásod, akkor átlag mondjuk hasra 40-50 ezer a rezsi + spotify + netflix + mobil számla kb. 10 ezer.

Napi egy-két nasi mondjuk 500 forint x 30 nap = 15.000 Ft

Kaja mondjuk átlag napi 2500 forint = 75.000 Ft

Ruha, cipő, tisztítószer, csecsebecse, anyámkínja = havi 10.000 Ft szerényen.

Plusz néha egy vacsi, buli, mozi, legyen szerényen csak havi 5.000 ft.

Ez ha jó fejszámoló vagyok, akkor 155 ezer forint és még nem vettél bérletet, nem fizettél hitelt, sem bérleti díjat, nem voltál beteg, nem tettél félre, nem történt semmi. Persze biztos kevesebből is meg lehet élni, szerintem ez egy tűrhető színvonal. Határ a csillagos ég. Elég ha csak két pár neves cipőt veszel, vagy egy kabátot egy hónapban és már nő is.

2020. jún. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 5-ös, téged viszont nem értelek, pályázhatok én közmunkára, vagy akár saját cégre is, szerintem egy teljesen feltételes kérdésből nem jósolható meg, hogy milyen jövőm lesz. Könyvem pedig van többszáz, régebben imádtam olvasni, a nasikkal pedig nem függ össze, mert egyelőre azt a szüleim veszik az egész család számára.
2020. jún. 30. 16:53
 8/12 A kérdező kommentje:
A hobbikat és hitelt egyébként direkt nem írtam le, mert az ezekre kiadott összeget nagyjából ismerem már.
2020. jún. 30. 17:00
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

6os szépen levezette neked.

Nagyjából hasonló életszínvonalat írtál le, amin mi is élünk, így én is hozzá tudok járulni a pontos számainkkal. Mi mindig vezetjük, így egyszerű visszakeresni évek költekezéseit.


*Kislakást bérelünk: 95.000(baráti áron manapság) + 40.000 a rezsink átlagba. Ez egyedül is ennyi lenne.

*Ételre mi fejenként 45.000-et költünk, de mi nem nasizunk, fontos számunkra a cukor kerülése egy éve. Azzal lenne +15.000 havi szinten, visszaemlékezve a régi időkre. Hozzáteszem, hogy pont az egészség miatt mindig magunkra főzünk, előtte ez jóval nagyobb összeg volt.

*Bérlet: Pesten 9500 fejeként

*Háztartás: nekünk 10.000 havonta (mosószer, mosogatószer,felmosó, szappan, sampon stb)

Vitamin, egyéb dolgok: 5000 havonta, mivel nem egyszerre fogynak el.

Ruha, buli, mozi ezt csak te tudod mennyiszer mennél havonta. (10.000??)

Spotify, telószámla szintén a te ismereted. (8-9.000??)

2020. jún. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"a "napi 1-2 nasi" árát inkább költsd havi 1-2 könyvre"

Szerintem meg inkább járj könyvtárba. :)

2020. jún. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!