Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ebben az esetben mi a helyzet?

Ebben az esetben mi a helyzet?

Figyelt kérdés

Fél évet jártam az egyik szakra majd úgy döntöttem, hogy abbahagyom mert nem szerettem illetve értelmét se láttam. Újra beadtam a jelentkezést a felvin. Első helyre egy levelezőt írtam be, második-harmadiknak pedig nappali képzést, arra az esetre ha esetleg nem találnék állást (közben hazaköltöztem vidékre) akkor egyszerűen csak megcserélem a sorrendet és nincs nagy gond.

Viszont időközben felvettek egy irodába adminisztrátornak illetve irodai papírokat kell rendezgetni, közfoglalkoztatottként.

De a szakot amit elsőnek megjelöltem lehet nem is indítják mert nagyon kevesen jelentkeztünk és valószínűleg a pontom se lesz meg mert nem sikerült a nyelvvizsgám (német felsőfok) így nem hiszem, hogy 30 ponttal csökkeni fog a pont a 2019-es pontokhoz képest.

A szerződésem meg szeptember végéig szól, de nekem akkor már egyetemen kéne lennem.

Nem fűzök sok reményt az első szakhoz, de mindenképp szeretnék továbbtanulni mert itt nagyon keveset keresek és nekem első lenne a tanulás.

Felmondhatok szerződés lejárta előtt?


2020. jún. 27. 11:09
 1/1 anonim ***** válasza:
Mindenféle szerződést fel lehet mondani még a lejárta előtt, viszont vagy a törvényben meghatározott ok kell hozzá, vagy viselni kell a következményeit.
2020. jún. 28. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!