Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ha facebook adásvételi csoport...

Ha facebook adásvételi csoportban valaki privátban ír, hogy többet fizetne egy termékért, csak hogy az övé legyen, elfogadnád az ajánlatot?

Figyelt kérdés

2020. jún. 21. 23:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
El hát.
2020. jún. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
83%

Én az elvek embere vagyok.


Ha nem kérte még senki, akkor annyiért adnám el, amennyiért meghirdettem.


Ha odaígértem másnak, nem adom el többért, megszegve ezzel a szavamat. Ha van egy rendszer, tehát az első foglaló viheti, akkor én nem adom el többért és hazudok miatta. Mennyivel ad többet? (= mennyiért adod el a becsületed?)

2020. jún. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
55%
Ha más komoly jelentkező (a majd valamikor jövőhéten elmegyek érte, nem az), nem jelentkezett érte, akkor természetesen megkapná.
2020. jún. 22. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%

Ha odaígértem valakinek, aki épp utal, vagy utánvéttel fizet, akkor nem...

Ha csak talán kell, foglalnám 3 napig, akkor írnék az első foglaló ak, hogy lenne komoly jelentkező.. mi lesz..

Ez akkor is igaz, ha nem ajánl többet, de vinné

2020. jún. 22. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Első foglaló 3 napja nem utalt...
2020. jún. 22. 07:09
 6/17 anonim ***** válasza:
57%

Ne hülyéskedj, akkor írd meg neki, hogy bocsi, elkelt, és fogadd el a több pénzt a másiktól.


én egy könyvet akartam megvenni, 1000 ft-ért hirdette valaki, miközben máshol 5000ért lehetett kapni. felhívtam az eladót, mondta hogy elvileg mennek érte. sokat gondolkodtam, hogy ajánljak-e fölé, mert nem szép dolog, ha elvileg oda lett ígérve másnak, de nagyon kellett az a könyv, mert igazi ritkaság volt, így ajánlottam érte 2500 ft-ot, és végül az enyém lett. így mindenki jól járt, kivéve akinek oda lett ígérve, na de a világban farkastörvények uralkodnak, az eladó meg azonnal rábólintott a magasabb összegre.

2020. jún. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Hát 3 napnál én tovább várnék (amikor könyvekkel kereskedtem általában 12 napot simán vártam, csak utána kezdtem kérdezősködni, hogy miért nem jött meg az utalás), de mindannyian mások vagyunk, illetve nálam az adásvételek nagy száma miatt nem számított némi várakozás.
2020. jún. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
74%
Jelenleg hétfő délelőtt van. Ha pénteken egyeztetek meg és még nem jött meg a pénz az előző érdeklődőtől, akkor megvárnám a holnap reggeli banki nyitást. Erről szólnék is az ígérgetőnek. Ha nincs akkor sem itt a pénz, akkor kapná a ráígérő a terméket. De csak ha azonnal utal, vagy jön érte. Én nem tartok fenn hetekig senkinek semmit. Volt már rá példa. Arra sem méltatott az illető, hogy szóljon, mégse kell.
2020. jún. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%

"így mindenki jól járt, kivéve akinek oda lett ígérve, na de a világban farkastörvények uralkodnak, az eladó meg azonnal rábólintott a magasabb összegre."


Eladta az adott szavát 1500 Ft-ért.

Lehet ezt szépíteni, de milyen ember tesz ilyet?

Mindent lehet venni, de becsületet nem. Egyszer eladod, többé már nincs.

Gusztustalan.

2020. jún. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Igen, de lehet már sokszor átcseszték őt a vevők, vagy az illető nem mondta annyira biztosra. Ne ítélkezzünk.


És ahogy apám mondta: nyúlszívű halottnak finggal harangoznak.

2020. jún. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!