Mit jelent az, hogy a "pénz termel pénzt"?
Apámmal beszélgettünk a nagyon gazdag emberekről és kérdeztem tőle, hogy mit dolgozhatnak. Ő erre azt mondta, hogy az igazán gazdagok már olyan gazdagok, hogy a pénzük termeli a további pénzünket.
Ez mit jelent? Hogy valósul meg a gyakorlatban? Milyen gazdagnak kell lenni ahhoz, hogy a "pénzem termelje a pénzt"? Dollármilliomosnak kell lenni?
Nem udom elképzelni, hogy valakinek van pénze és a semmiből csak úgy termelődik a többi. Vagy hogy a pénze "csinálja" a pénzt.
Kérlek valaki magyarázza ezt el nekem, köszönöm.
Az én véleményem az, hogy nem.
Évtizedek:
Először is, a feladatot végre kell hajtani. A tanácsadók csak irányt mutathatnak, ötleteket adhatnak, de a megvalósítás Rád vár. Az elején dolgozni kell és spórolni. Eleinte te dolgozol a pénzért, amit később majd fialtatni tudsz. Amikor pedig már megvan a tőkéd, folyamatosan forgatnod kell a pénzt, hogy termeljen. Először csak kis projektek jönnek, később egyre nagyobbak. Mindig a saját nagyságrendedben kell gondolkodni. Előfordulhat, hogy az elején még nem tudsz kihasználni egy kínálkozó, jó lehetőséget, mert nincs hozzá elegendő pénzed. Ehhez fel kell nőni. A dolog egyébként nem olyan hosszú: 2-3 év alatt már érezhető változást tudsz elérni az életedben, 10 év után pedig én már ott tartok, hogy ha elveszteném az állásom vagy abbahagynám a munkám, megélnék a vagyonom hozamából. (Ennek ellenére dolgozom, mert úgy gondolom, hogy a munkám hasznos a társadalom számára.)
Tudás:
Ne ódzkodj a tanulástól! Tanulás közben az ember rengeteg új és érdekes dologgal találkozik, ami jó hatással van rá. Bár lehetnek mentoraid, tanácsadóid, de a végső döntést mindig neked kell meghozni, és ennek a felelőssége is a tiéd. Ha a választott úton nehézség adódik, akkor azt is neked kell megoldani (furcsa módon ilyenkor a tanácsadók már nem ajánlkoznak annyira).
Ami pedig a tanulást, magát illeti, én így látom: a középiskolában még a rendszer írta elő, hogy mit kellett (meg)tanulnom. Az egyetemen már kiválaszthattam, hogy miről szeretnék tanulni (közgazdaságtan). Amikor pedig a tudományos fokozatomat szereztem (Ph.D.), akkor már csak az általam választott kutatási területre fókuszálhattam, tehát kizárólag azzal foglalkoztam, ami érdekelt. Egyre élvezetesebb volt.
Befektetési tanácsadók:
Én óvatosan kezelném őket! Nagyon sokan közülük egyszerű pénzügyi termék-értékesítők. Nem gazdaggá akarnak tenni téged, csak eladni neked valamit. Vannak persze igazi tanácsadók is, de jó ha Magyarországon egy tucatnyi akad belőlük. (Pl.: Csernok Miklós, a Kiszámoló blog szerzője) Ugyanakkor, még az ő tanácsaikat sem szabad készpénznek venni! Lehet, hogy tévednek, vagy egyszerűen a Te életedben más a megoldás, mint amit ők ajánlanak.
Megspórolni az utat?
Néha nem is a megérkezés, hanem az utazás a lényeg. Add meg magadnak a meggazdagodás örömét! Örülj, amikor kitalálsz egy jó ötletet, amikor megkapod az első fizetésed vagy beindul a céged! Örülj, amikor meglesz az első kocsid, vagy amikor kicsit később először huppansz bele az álomautód ülésébe! Remek érzés látni a folyamatosan növekvő bankszámlát, az időről-időre jóváírt hozamot (kamatot, osztalékot). Szintén fantasztikus dolog segíteni másoknak, amikor bajban vannak. Jó érzés tudni, hogy már ezt is megteheted anélkül, hogy Neked rosszabb lenne.
Végezetül:
Jó utat! Ha ez a Te világod, élvezni fogod! Ha mégsem, ne aggódj miatta: rengeteg ember van, aki másban találja meg a boldogságát.
#13 Ha a négy alapművelettel tisztában vagy és átlátod a világ működését, illetve ismered az embereket, akkor nem lesz gondod, boldogulni fogsz! A pénz forgatásához nem számtan-zseninek kell lenni, hanem jól kell értékelni a helyzeteket és az üzleti lehetőségeket.
Ha van egy kis időd, nézz utána egy Warren Buffet nevű fickónak! Van egy-két jó meglátása az öregnek :)
14: Igen, de apám azt mondta, hogy ők már nem dolgoznak. Vagy akkor ezt mások csinálják meg nekik?
15: Hát ezt én magamon nem tudom megítélni. Az emberismeretemet és, hogy ismerem-e a világ működését egy külső szemlélőnek kéne kiértékelni, magammal vagy elfogult, vagy túl szigorú lennék.
Warren Buffetről hallottam már, de még nem olvastam a könyveit. :)
valakinek mindig muszáj dolgoznia, hogy pénz termelődjön, úgyhogy ezek szerint igen, másokat foglalkoztat.
pld. ha tulajdonos/részvényes/ilyesmi vagy egy cégben, ahol igazgatók, jogászok, könyvelők vezetnek mindent, nincs túl sok dolgod.
#16 Nem dolgoznak a szó klasszikus értelmében. De, ettől függetlenül azért nem is tétlenkednek! Ha tulajdonos vagy egy cégben, akkor a menedzsmentet azért irányítanod kell. Pl.: meg kell határoznod számukra a teljesítendő célokat, amiket te jelölsz ki. Ez lehet a cég növekedése a profit visszaforgatásával, de az is, hogy épp' csak biztosítsák a működést, de a többi pénzt fizessék ki neked osztalékként.
Ha egyáltalán nem akarsz dolgozni és foglalkozni egy céggel, az is lehetséges. Pl.: nyitsz egy értékpapír számlát egy banknál és veszel pár részvényt. Ekkor azonban a hozamszint elég alacsony, tehát nagyon nagy vagyon kell ahhoz, hogy Te a hozamaiból meg tudj élni.
Buffetre visszatérve: ha még nem vagy biztos benne, hogy rászánnád az időt a könyveire, kezdetnek elegendő lehet kicsit utána nézni a neten. Van róla egy csomó cikk, meg válogatás a tanácsiból, "aranyköpéseiből" Utána eldöntheted, hogy érdekel-e mélyebben is a téma, elég volt belőle ennyi.
Random ötlet, de ilyen az irodaház is? Csak kiadja és termeli neki a pénzt? Persze, nagy tőkle kell hozzá, hiszen irodaházakat nem osztogatnak ingyen az utcán. :)
Érdekel, már láttam róla cikkeket és aranyköpéseket a neten. Csak még a könyveit nem rendeltem meg, mert sok megkezdett könyvem van és még azokat sem fejeztem be.
Igen, a hosszú távú célom, hogy ne kelljen dolgozni, de szerintem mindkét módszer jó. A cég irányítás is és a részvénybefektetés is. Persze, tudom egy cég irányítása is munka, de mégsem olyan, hogy megszakad a főnök, ellentétben azokkal akik a hierarchia alján vannak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!