Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Csernok Miklós hiteles ember?

Csernok Miklós hiteles ember?

Figyelt kérdés
Végignéztem a kiszámoló akadémiát, de nagyon elő akarja adni magát. Mond jókat is, de sok hülyeség is elhangzik. Kicsit kókler hatása van.
2020. máj. 1. 19:26
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Ugy egy evtizede olvasom, parszor talalkoztam is vele, penzugyi tanacsadasat is kertem (nem valami oriasi vagyonrol, csak sajat ingatlanon kivuli 50 millios nagysagrendrol), Index-en, Totalcar-on is szoktak neha cikkei megjelenni, portfolional is, meg meg par helyen, elegge ert hozza.


Kemenyen fogalmaz, de realisan latja a dolgokat is hiteles.


3., miert, nincs igaza? Ket dolgot szokott erre a helyzetre mondani:

- fejleszd magad, ez a legjobb befektetes ezen a szinten

- ne kolts olyan dolgokra, amiket nem engedhetsz meg. Es igen, ha nincs legalabb 6 havi felretett penzed (minimum!), akkor bizony nem engedheted meg a kavet es az aprosutemenyt. Kemeny, de baromira igaza van.


5., szerintem nem beszel az ellen, hogy hitelbol vegyen lakast barki, azt viszont folynatosan hangoztatja, hogy alapos atgondolas elozze meg a dontest.

Ezert is van kismillio kalkulator az oldalon, ami szamol olyanokkal, hogy vajon egy evben hany honapig nincs berlo, hany evente mennyit kell a lakasra kolteni, vetel adoterhei, mi van ha a berlo elmegy es neked kell a szamlakat kifizetni helyette, mi van ha munkanelkuli leszel es nem lesz penzed hitelt torleszteni.

Vagy a legtipikusabb, amit az emberek legnagyobb resze fel sem fog, hogy a fizetett hitel melle elesel attol a kamattol, amit az onerot bankba rakva kapnal.


Ugyanezt a logikat koveti auto vasarlasakor, befekteteseknel, azaz szamolj mindig ALAPOSAN utana, mielott dontenel, ne a szomszedneni, csaladtagok legbolkapott tanacsai alapjan donts. (Ja, es felejtsd el a jutalekert dolgozo kethetes gyorstalpalot vegzett “szakemberek” tanacsait.)

2020. máj. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim válasza:
77%

Azt gondolod, hogy a péksüti nem számít? Hát, akkor ennek számolj egy kicsit utána. Tegyük fel, hogy egy évig felkelsz negyed órával korábban, és otthon reggelizel, és így 150 Ft-ból kihozod a reggelit, ha viszont pékségbe mész, akkor 500 Ft-ot fizetsz a kakaós csigáért plusz a kávéért. Ha csak a munkanapokat számoljuk, és levonjuk az átlagos 25 szabadnapot, akkor 215 napot dolgozol egy évben. Így egy év alatt 75.250 Ft-ot spórolsz meg. Ezt a pénzt, ha nem költöd el, és befekteted indexkövető részvénybe, akkor 30 év múlva, mikor nyugdíjas leszel, a tapasztalatok alapján 6%-os hozamra számíthatsz az infláció felett, így a pénzed 432.197 Ft-ot fog érni. Ha ezt egész életeden keresztül csinálod, akkor egy kisebb vagyont tudsz így felhalmozni. Miklós nem azt mondja, hogy szokj le a péksütiről, hanem azt, hogy gondolkozz el rajta, hogy ez neked megéri-e. Számolj utána, és ha úgy gondolod, hogy 432.197 Ft jól jönne majd nyugdíjas korodban, amikor kb. 40 ezer Ft-os nyugdíjra számíthatsz majd, ha most vagy 30 éves, akkor esetleg kelj fel 15 perccel hamarabb, és ne költs péksütire.


Albérlet: Miklós megintcsak nem azt mondja, hogy ne vegyél lakást, hanem azt, hogy számolj utána, hogy megéri-e. Ugyanis az átlagember rengeteg költséget nem számol bele a lakástulajdonlásba (pl. a lakás amortizációja, a rendszeres felújítás költségei, költözéseknél az ingatlanos, illeték, ügyvédi díj, a hitel kamata, az önerő befektetett hozamának elbukása, hitelfelvétel költsége, lakásbiztosítás, stb), és sokszor ezért tűnik logikusnak a hitel felvétele az albérleti díj fizetése helyett. Van egy kalkulátor is a kiszámolón, amibe beírhatod ezeket a paramétereket, és kijön, hogy mi éri meg neked jobban. Mikor Miklós az albérlet mellett érvel, akkor azokat az eseteket hozza fel, amikor nagy valószínűséggel ráfizetéses a lakásástulajdonlás a bérléshez képest.

2020. okt. 1. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
43%

@11:06


Erre megint csak azt tudom mondani hogy akkor lakjon az ember híd alatt, karton papíron aludva, és oldja meg az étkezését éttermek kukájából. Így tényleg nem veri magát "felesleges" költekezésekbe, és egy csomó pénze megmarad.


Pont ugyan ez az "azért dolgozok keményen, hogy keményen dolgozhassak" spirál csapda, közben meg nem lesz tőle törvényszerűen jobb életed.


Vagy azért fektetem az időm, energiám, pénzem önfejlesztésbe, hogy pozitív visszajelzést kapjak magamtól hogy ráfekszem az önfejlesztésre, de közben az egész egy fikarcnyit nem tette jobbá az életemet.

2020. okt. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
86%

13: te nem érted mit ír kiszamolo es a 12-es, vagy csak kötekedsz. Nem csak a végeletek vannak. Nem csak az a választék, hogy a híd alatt alszol vagy veszel magadnak egy lakást. Önfejlesztésbe normális esetben az ember nem azért kezd bele, hogy pozitív visszajelzést kapjon, hanem azért, hogy jobb munkát kapjon, ahol jobban keressen és megengedhesse magának pl. a lakás vásárlást.

Nem (csak) azért tanul az ember, hogy mások megdícsérjék, hanem azért, hogy a tudását használja majd és ezzel kényelmes életet biztosítson magának.

2020. okt. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
2020. okt. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

15: Az a gond, hogy a linkelt videónak semmi köze ahhoz, amit a kiszámoló szokott javasolni. A másik gond, hogy annyit nem tudsz megtenni, hogy valami kommentet írnál, hogy mi is az, amit linkelsz, csak kiraksz egy linket, aztán kattintgasson aki akar és találja ki, hogy mire gondoltál. Én is csak a címe alapján sejtem mire gondoltál, mert nem fogok megnézni egy videót, ami nem érdekel.

Kiszámoló (és minden értelmes ember) a tanulásba fektetést szokta ajánlani. Nyelvtanfolyam, továbbképzés, esetleg egyetem, mester, stb. Nem valami önismereti akármiről van szó, vagy a nagyon divatos könyvek által ajánlott hogyan legyél gazdag, sikeres, tele önbizalommal, stb. témáról van szó.

Ha nem olvasod el, amit ír a honlapján, akkor nem értem miért mondasz róla véleményt.

2020. okt. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok! Egy új ember vagyok.


Mondjuk szerencsére kiszámoló azért mondott már ilyeneket is, hogy higyjél önmagadban, ne csak azt a sorsot tudd elképzelni a magad számára amit a szüleidnél vagy a körülötted lévőknél látsz, merj nagyot álmodni, stb. Egyszer kommentbe írta egy kommentelőnek a blogján, hogy kiszámoló azt az embert egy tök értékes embernek tartja és nem érti miért nem változtat az életén, hogy kilépjen a jelenlegi helyzetéből, amikor az anyagi lehetősége meg lenne rá. (Tehát kiszámoló sosem azt mondja, hogy a putriból hogyan legyél milliárdos, hanem reális dolgokat mond.)


Csak ő ezeket nem üres frázisként dobálja, hanem megtámogatja mindig valós dolgokkal, tehát hogy tanulj szakmát, menj egyetemre, legyél kockázatvállalóbb (ne a pénzeddel, hanem a munkakeresésben pl), olvass könyveket a kommunikációról, marketingről, vállalkozásról, stb. Tehát az elméletet mindig kövesse tényleges cselekvés.

2020. okt. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim válasza:
83%
Sok éve olvasom és a kiszámoló videókat is végig néztem, megfogadtam a tanácsait, és most ott tartok hogy van 22 millióm lerakva és mindezt 27 évesen
2021. jan. 6. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
53%

A régi videójában lebeszéli az embereket a lakásvásárlásról.

Aztán csodák csodájára tavaly vett egy házat magának Érden mégiscsak.

Idén meg lebeszéli az embereket a használt házak vásárlásáról.

Én eleve nem értem, hogy ha idáig várt vele (60 éves lehet), akkor már miért nem a gyerekei lakásvásárlását segítette inkább? Neki meg elég lenne egy 2-3 szobás lakás. Pár év múlva, ha lerobban, mihez kezd a nagy házával?

2022. nov. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
56%

#19, szerintem igen ritkan beszel le barkit is barmirol. Amire viszont mindig felhivja a figyelmet, hogy SZAMOLJ. Szamold ki, hogy mennyibe kerul MINDEN koltseggel es szamold ki, hogy megengedheted-e magadnak.


Eleve a mostani cikkben nem a hasznalt lakasokrol beszel, hanem a FELUJITANDO ingatlanokrol. Amirol nem lebeszel feltetlenul, hanem arra hivja fel a fogalmat, hogy szamold ki, hogy ilyen esetben mi mennyibe kerulne, mennyit erne a vegen ingatlan es hogy megeri-e.


(Amugy szerintem 45 korul lehet, max 50.)


Ha neked ennyire megy a szovegertes, akkor nem csoda, hogy nem erted.

2022. nov. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!