Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Azt mondták hogy sok feleslege...

Azt mondták hogy sok felesleges kacatot vesznek az emberek, sok a hulladék, mit akarnak még beindítani meg fellendíteni?

Figyelt kérdés
Nem eleget vásárolnak még az emberek? Tömött sorok állnak mindenhol, felhalmoznak aztán megy a kukába. Nincs elég vásárló? Hol?
2020. ápr. 29. 20:55
1 2 3
 1/25 anonim válasza:
100%

Amit leirsz, az önmagában véve igaz, környezetvédelmi szemmel, józan, elfogulatlan szemlélőként is. Csakhogy sajnos van az érmének egy másik oldala is: Ha megszűnik a kereslet, megszűnik az igény az eladásra és a termelésre, ha pedig ez megszűnik, akkor rengeteg ember veszti el a munkáját a termelő-értékesitő szektorokban, ami a társadalom nagy részének a munkalehetőségét biztositja.


Ha pedig gazdasági válság lesz, annak éhezés, agresszió, a szélsőségek felerősödése, és sajnos kétszer is bebizonyosodott, hogy világégés a következménye egy évtizeden belül.


Ezért fontos fenntartani a kereslet felfújt lufiját, akkor is, ha józan ésszel nézve pazarló.

2020. ápr. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
91%

A gazdaság működése az irgalmatlan nagy pazarlason mulik.

Nincs pazarlás nincs felesleges igény így nem kell annyimindent gyártani . Ezert kevesebb a munka kevesebbet költ mindenki osszeborul a rendszer

2020. ápr. 29. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
87%

Igen, jol latod.

1-es leirta a lenyeget.


Alapjaiban az egesz gazdasagi berendezkedesunk rossz alapokon all: novekvo fogyasztas, novekvo termeles es szepen igy korbe-korbe.

Ja, novekvo lelekszam...

Novekvo penzmennyiseg.


Szoval ugy ahogy van, lathato, hogy ez nem tarthato orokke: nem tudunk vegtelen mennyisegben jol elni ezen a bolygon. Nincs vegtelen mennyisegu munka mindenkinek, foleg most az automatizalas idejen.


Igazabol nekem olyan az egesz, mint egy hatalmas piramisjatek.

Ugyanugy csak addig mukodik az egesz, amig lesz uj es uj belepo: novekszik a szuletesek szama, akik szepen fogyasztanak es termelnek tovabb.

Az eloregedett orszagokban ugye nagy problema, hogy keves a fiatal...

2020. ápr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Úgy látom én is hogy egyre gerjeszti magát a fogyasztóinak nevezett társadalom. Mindig többet és többet, mindez azért hogy legyen mubkajuj2 az embereknek. A robotosított, gépesített világunk előtt mindenkinek jutott normális munka, és az nem felesleges munka volt. Most már csak kényszerből, feleslegeket gyártunk, egyre nagyobb szemét halmokkal.

Nonszensz hogy a mérnökök, tervezők olyan termékeket találnak ki hogy hamar elromoljon és újat kelljen venni. Ja és javíthatatlanul ha lehet.

Nem kell gazdasági válság, csak egy kicsit vissza kéne fogni a termelést.

2020. ápr. 29. 22:14
 5/25 anonim válasza:
84%
Ez igy van, de nem újkeletű maga a jelenség: Az első villanykörtéket még úgy gyártották le a múlt század elején, hogy örök életűek legyenek. Ez olyannyira sikerült, hogy van egy, ami (két világháború bombázásait átvészelve) mai napig világit egy brit tűzoltóörsön, ha jól emlékszem. Tehát 120 éve. A későbbi villanykörtéket azonban már szándékosan rövidebb élettartamúra tervezték, mivel a termelés és a profitszerzés volt a cél. És történt ez a megfontolás az 1900-as évek hajnalán.
2020. ápr. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
57%

Kicsit vissza kene fogni a termelest?


Az a baj, hogy az egesz rendszer erre epul.

Minden.

Pont ahogy irod.


Valami oriasi valtozasnal kene tortenni a fejekben, hogy ez megvaltozzon.


En egy paradigmavaltasra varok az emberek gondolkodasmodjaban. Tehat igen, egy gonolkodasmodvaltast magabab a gondolkodasmodban.


Nezd meg most mi a fontos? Instamofell legyel az ember lanya es gettorapper.

Hires legyel es legyen sok fuxon, Gucci meg stb. eldobhato vacak (raadasul rettenet rondak ezek a cuccok)


Az szeretnem, ha valtozna az emberek gondolkodasmodja, maskepp elnenk meg az eletet:

- kulturaltan tudunk vitazni/ eszmet cserelni

- nem akarja hogy minden aron neki igaza legyen, hanem a MEGOLDAST, HELYES utat keresi

- nem az anyagi dolgok jelentik a celt

- az emberi kapcsolatok fontossaga felertekelodik: tarsas kapcsolatok megcsalas es jatszmak, erzelmi zsarolasok nelkul: ha valami nem mukodik harag nelkul elvalni, a csalad mint tarsadalmi egyszer helyreallitasa


Plusz:

- harmoniaban elni a termeszettel

- tobbet foglalkozni magunkkal: etkezes, testmozgas, levego, napfeny, viz: total mentalis beteg a tarsadalom.


Szinergia - az egyik uj kedvenc szavam.

A szinergia görög eredetű szó, mely együttműködést, együtt való hatást jelent. Több tudományban használt fogalom, mely azt a rendszerelméleti elvet illetve helyzetet fogalmazza meg, mi szerint az együttműködő részek eredményessége nagyobb a különálló részek eredményeinek összegénél.

2020. ápr. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

"Nem kell gazdasági válság, csak egy kicsit vissza kéne fogni a termelést."


Ok, te kezded, holnaptól költs harmadannyit mint eddig. 4 hónap múlva átbeszéljük a tapasztalataidat, ok?

2020. ápr. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:
100%
#7, igenis lehet az észszerűség keretei között tudatosan élni, hiába gúnyolódsz rajta. Ha neked nem megy, az rólad szól.
2020. ápr. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
74%

7. en jo pelda vagyok ra. Elkapott a gepszij az Egyesult Kiralysagban: ugye itt van penz. Most a csaladom azon rohog, mennyi szart osszevasaroltam amihez szo szerint hozza se nyultam azota. 🤣 Most egyberektam es megy eladasra ami cimkes, ami meg kicsit hasznalt, de nem kell megy adomany gyujto kontenerbe.


Volt olyan, hogy berugtam es 24 ora alatt elkoltottem £2500-at. 😭😳😱

2020. ápr. 30. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

9. vagyok. Most alig veszek valamit. Es elhasznalom a kremeket, sminkeket amiket osszegyujtogettem. Pl. kezfertotlenitobol 6-ot talaltam ossze-vissza, amikor a boltokban nem lehetett kapni, nekem itt volt elhajigalva, mert azt is ugy vettem mint a hulye, nem talalom, nincs epp nalam repulesnel, vettem.


Most meg alig veszek valamit, mert rajottem felesleges.

Na meg idegesit ez a sok cucc. Megfulladok tole.

Jobb volt, amikor kevesebb cuccom volt. 🤔

Most le fogok mindent csokkenteni minimalisra.

2020. ápr. 30. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!