Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen hulladék a Magyar...

Miért ilyen hulladék a Magyar Posta?

Figyelt kérdés

Ma itthon voltam egész nap. Vártam egy külföldi csomagot, aminek a nyomkövetési száma szerint ma kellett volna megérkeznie. Nem csengetett egész nap a postás. Gondoltam megnézem a nyomkövető számot, hogy mivan. Erre mi fogad? "Sikertelen kézbesítés, jogosult átvevő hiánya, értesítés bedobva".


Nem csengetett a postás, nem dobott be értesítést sem (üres a postaláda). Szóval bekamuzott valamit ez a paraszt. Bementem az előbb a helyi postára, ahol át szoktam venni az értesítőkkel a csomagokat. Hát ott sincs. Azt mondja a postás ügyintéző csaj, hogy "nem kötelező kivinnie a postásnak a külföldi csomagokat. Néhány kissebbet bedob a táskájába (ami belefér), és azt próbálja kivinni. Na most az én csomagom rohadtul nem nagy, de még értesítőt se hagyott. Mikor ezt mondtam a csajnak nem mondott semmit rá. Csak hogy a nyomkövetési szám alapján valami "vámeljárás is van". Mivan? Németországból hozták a csomagot, és Európán belül nincs is vám díj. Végül gyorsan rövidre zárta az ügyet ennyivel: "Talán" holnap már itt lesz a postán, vagy megkísérli megint kivinni a postás a csomagot.


Mi az Isten ez a magyar posta szolgáltatás? Hazudozó, paraszt, lusta postások, elkallódtatott csomagok, átláthatatlan eljárási mód a "vámmal" (aminek nem is kéne lennie).. Vagy lehet, hogy csak szimplán lenyúlnak pár csomagot a csodás posta dolgozók?


2020. jan. 30. 16:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
34%
oh, akkor nem ismered az olaszt ... a magyar még istenes, pedig hidd el, ismerem páer országét.
2020. jan. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Túl terheltek a postások. ha nincs postakocsi, akkor kevés csomagot tudnak kivinni. De a napokban befizetni akartam a postán, és az ajtó zárva volt. Már éppen el akartam menni, amikor egy hölgy kinyitotta az ajtót. Elnézést kért, de egedül van és a mosdóba kellett mennie. Sajnos, ilyen a Magyar Posta.
2020. jan. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%

"Hazudozó, paraszt, lusta postások,"


Javaslom, menj el postásnak és javítsd a postai szolgáltatás színvonalát.

Majd meglátod, hogy nem véletlenül nincsenek postások, miért túlterheltek és egyáltalán nincsenek megfizetve.


Miközben Te jó eséllyel egy meleg irodában vagy egy meleg otthonban várod a postást, Ő hóban, fagyban járja az utcákat órákon keresztül, fillérekért.

Postai ügyintézőknél és kézbesítőknél is állandó a felvétel.

2020. jan. 30. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
#3: Ez akkor sem mentség arra, hogy nem csenget be és behazudja, hogy Ő márpedig kihozta a csomagot és még értesítőt is hagyott. Miközben egyik se történt meg. Az ilyet ki kell rúgni, mert nem végzi el a munkáját. Remélem minél többen bepanaszolják, és ki lesz rúgva, mert ez nem egyedi eset. Pár szomszédommal ugyanezt eljátszotta, sőt velem többször is. Az ilyen ne menjen postásnak, mert nem neki való.
2020. jan. 30. 17:25
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A posta az állam csecsén lógó parazita. A nagykutyák megkapják a zsíros fizetést, a többi meg a szemét melót végzi sźarért, hųgyért.

A környékünkön max. 2 hétig marad meg egy-egy postás. Aki évekig volt, attól elvették a szolgálati motorját, de a területet növelték. Elment. Azóta ez megy.

Volt olyan, hogy egy hatalmas terület leveleit egy bokorba bedobva találták meg.

Ezt a melót már csak trógerek végzik el, ezért føs ez is, mint oly sok minden.

2020. jan. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

Látom, szépen lehúztátok a 3-as válaszomat 0-ára.

Akinek nem jött volna le: nem azt írtam, hogy rendben van, amit csinálnak a postások, hanem azt, hogy túlterheltek, nem tudnak mást csinálni, mert minden nyavalyát a nyakukba akasztanak: erzsébet utalvány, prospektusok, mindent nekik kell kihordaniuk.

2020. jan. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Ja, és úgy látszik, még mindig nem tűnik fel sok embernek, hogy nem a postás a hibás, hanem a rendszer áll az összeomlás szélén. Az egyszerű melósokat nem fizetik meg, de Szaúd Arábiának 600 millió eurós hitelkeretet biztosítunk:

[link]

2020. jan. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!


Mi is pont így jártunk a múltkor, vártunk itthon direkt, mert jött az SMS, hogy a csomag a kézbesítőnél van, aztán eltelt vagy 2 óra és újabb SMS, hogy sikertelen kézbesítés miatt személyesen átvehető a postán.... Ónos esőben elcsúszkálni meg külön fain - főleg ha előre kifizetted a házhoz szállítás borsos díját! :(


De SOHA ne a dolgozókat szidd, mert közvetlenül van arról tudomásom, hogy katasztrofális odabent a helyzet és nem véletlenül lett öngyilkos az egyik postavezető is - egyszerűen nincs már ember, mert aki normális, az olyan eszetlen és embertelen feltételek mellett nem marad meg sokáig, próbáld ki és menj el postásnak, majd meglátod, hogy miért!


Egyébiránt a dolgozóknak sokszor pisilni sincs idejük, enni meg pláne nem és nem hinném, hogy lenyúlnák - legfeljebb bedobják egy bokorba, ha végképp megpattannak az idegek..., de ez nem az ő hibájuk! Lustaság meg ott végképp nem játszik, arra sincs idő....


Én annak is örülök, hogy ha egyáltalán még van postai szolgáltatás, mert nem tudni, hogy mikor omlik össze ekkora létszámhiány mellett....

2020. jan. 30. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Erről van szó. És ugyanez a helyzet az egészségügyben is, csak sajnos ott nem egy küldemény nem érkezik meg, hanem emberek halnak meg.

Hogy az oktatásról már ne is beszéljek - csak az mondjuk nem annyira feltűnő, igazából majd csak pár év múlva derül ki, hogy mi minden tudást nem kaptak meg a tanulók az iskolákban.

2020. jan. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

"sak pár év múlva derül ki, hogy mi minden tudást nem kaptak meg a tanulók az iskolákban."


Nem kell hozzá évek, én látom a saját gyerekemen. Általános iskolás még és rajta keresztül tapasztalom, hogy milyen pocsék az oktatási rendszer, nem is beszélve azokról a tanárokról, akikre még felnézni sem lehet egy gyereknek.

Akinek nem inge, ne vegye magára...

2020. jan. 31. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!