Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért ilyen hulladék a Magyar...

Miért ilyen hulladék a Magyar Posta?

Figyelt kérdés

Ma itthon voltam egész nap. Vártam egy külföldi csomagot, aminek a nyomkövetési száma szerint ma kellett volna megérkeznie. Nem csengetett egész nap a postás. Gondoltam megnézem a nyomkövető számot, hogy mivan. Erre mi fogad? "Sikertelen kézbesítés, jogosult átvevő hiánya, értesítés bedobva".


Nem csengetett a postás, nem dobott be értesítést sem (üres a postaláda). Szóval bekamuzott valamit ez a paraszt. Bementem az előbb a helyi postára, ahol át szoktam venni az értesítőkkel a csomagokat. Hát ott sincs. Azt mondja a postás ügyintéző csaj, hogy "nem kötelező kivinnie a postásnak a külföldi csomagokat. Néhány kissebbet bedob a táskájába (ami belefér), és azt próbálja kivinni. Na most az én csomagom rohadtul nem nagy, de még értesítőt se hagyott. Mikor ezt mondtam a csajnak nem mondott semmit rá. Csak hogy a nyomkövetési szám alapján valami "vámeljárás is van". Mivan? Németországból hozták a csomagot, és Európán belül nincs is vám díj. Végül gyorsan rövidre zárta az ügyet ennyivel: "Talán" holnap már itt lesz a postán, vagy megkísérli megint kivinni a postás a csomagot.


Mi az Isten ez a magyar posta szolgáltatás? Hazudozó, paraszt, lusta postások, elkallódtatott csomagok, átláthatatlan eljárási mód a "vámmal" (aminek nem is kéne lennie).. Vagy lehet, hogy csak szimplán lenyúlnak pár csomagot a csodás posta dolgozók?


2020. jan. 30. 16:54
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Az egész posta egy hulladék, de erről nem a postások tehetnek, őket nem irigylem, ahogy a többi egyszeri melóst sem.

Arra bezzeg van eszük hogy a vámhatárt meg nem haladó csomagom vámeljárás alá vonják heccből, arra van kapacitás. De olyan ez mint a rendőrség: ott sincs ember mikor drogdílert kéne lekapcsolni vagy maffiát felszámolni, de a nem a zebrán átkelő gyalogosokra, sisak nélkül biciklizőkre és tilosban parkolókra mindig jut egy éber őr aki a csekket megírja neki. Mindenhol ez van: amiből az államnak vagy egyéb fejeseknek haszna van, az működik, amivel meg az adófizető járna jól, az le van tojva magasról, senkit sem érdekel. A lényeg hogy fizessed az adókat és maradjál kussban. Jogod már lassan nincs, csak kötelezettséged.

2020. jan. 31. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Február 4.-én dobta be az értesítőt, amire az január 30 volt ráírva dátumként. Amikor én már 30.-án átvettem a postám a nyomkövető szám alapján, amit a feladótól kaptam. Amit ez a postás művel, az a pofátlanság netovábbja.
2020. febr. 6. 08:21
 13/15 anonim ***** válasza:
54%

Kérdező, azért Te is magadba szállhatnál egy kicsit - eleinte nem is akartam Neked válaszolni, mert a stílus önmagáért beszél:

"Hazudozó, paraszt, lusta postások".


Febr. 4-én dobta be az értesítőt? Hát akkor ezek szerint másodszor is kivitte (ugyanis kétszer szokták megkísérelni a kézbesítést) és csak akkor dobott be értesítőt.

Jan. 30-án azt írtad ki, hogy bementél a postára és nem volt ott sem a csomag - most meg azt írod, hogy 30-án vetted át... :-)

2020. febr. 6. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
54%

Még valami: tudod, "amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj Isten"


Képzeld, velem majdnem ugyanezt "eljátszotta" a postás, otthon voltam, de nem jött fel az emeletre, nem is kaputelefonozott, be kellett mennem a fájós lábammal nem a legközelebbi postára.

És mit tettem? Nem balhéztam - mivel tudtam, milyen a posta helyzete, hanem elmondtam a postásnak NORMÁLIS hangnemben - nem parasztozva - hogy nehezen járok, megkérem, győződjön meg róla, hogy valóban nem vagyok-e itthon és "megtámogattam" a kérésemet egy ezressel a jövőre nézve, mondván "karácsonyi pénz". Tényleg akartam neki adni karácsony előtt, csak akkor váratlanul futottunk össze és épp nem volt nálam annyi.


És láss csodát: alig telt el 2 hét és bizony felkaputelefonozott és felhozta a levelet. Csak némi empátia és jóérzés szükséges a "boldog" ügymenethez.

Nincs sok pénzem, de nem sajnálom tőle, mert tudom, milyen körülmények között dolgoznak. ENNYI.

2020. febr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Január 30.-án este át tudtam venni a postán a csomagot. Ez a paraszt meg több nappal később dobta be azt az értesítést (miután már átvettem a postán ag értesítés nélkül), amit 30.-án kellett volna neki bedobni. Utólag eszébe juthatott, hogy mekkora hülyeséget csinált, vagy egy feledékeny fajankó. Hiába is szépítjük az ilyen embereknek semmi keresnivalójuk a postánál. Lehet, hogy kikérem a gondnoktól a kamerafelvételeket bizonyítékként és beviszem a főnökének.
2020. febr. 6. 12:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!