Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Ti mit csinálnátok a jelenlegi...

Ti mit csinálnátok a jelenlegi helyzetben? Munkaszerződés módosítása, túlórára kötelezés.

Figyelt kérdés

Sziasztok. Gazdasági asszisztensként 4 éve dolgozom a cégemnél.A járványhelyzet miatt a többi irodistát home office küldték engem és egy másik kollégámat nem hiába lenne rá mód

Kérdeztem az okát azt mondta a fönök hogy azért mert valakinek bent is kell lenni. A kollégámmal egymás "szájában"ülünk így a másfél méter nincs meg. A többiek persze otthon kb semmit nem csinálnak. Ez az alapfelállás. Múlthéten mindenki munkaszerződését lemódosították 4 órásra. Elfogadtuk, nehezebb most kevesebb a megrendelésünk. Aláírtuk. Majd rá 2 napra közölték velünk hogy az nem azt jelenti hogy 4 órát is kell dolgoznunk hanem amennyi megrendelés van. Vagyis 6 vagy 8 órát. A főnök szavait idézem: a túlórát írjátok és majd egyszer kifizetem, ha jobb lesz a helyzet. Vagyis nem hónap végén bérszámfejtik hanem majd "valamikor". A túlóra ráadásul a munkakörömtől nagyon eltérő, az áruházba kellene kimennem összerakni a megrendeléseket. Ezt eddig is bevállatam néha nyáron pár napra amikor a helyzet megkívánta de most annyira lecsökkentették a létszámot hogy ez nem pár napot fog jelenteni hanem kb 3 hónapot. Vagyis elvárják hogy 4 órás munkaszerzödéssel túlórázzak majd minden nap a munkakörömtől eltérő poziban amit nem is fizetnek ki most. A főnök szerint azért kellene ezt csinálnunk hogy jövőre is legyen hol dolgoznunk. Ti mit tennétek jelen helyzetben? A kérdés nem kamu egy 35 éve fenálló magyar tulajdonú cégről beszélünk aki eddig nem foglalkoztatott feketén.



2020. ápr. 26. 19:34
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kiegésziteném: a munkaszerződésem lecsökkenésével a fizetésem is a felére csökkent és a bejárást sem fizeti a cég
2020. ápr. 26. 19:37
 2/11 anonim ***** válasza:
Munkaidőkeretet kell módosítani a szerződésben. 24 havi most a max. Írj jelenlétit folyamatosan, igazolható legyen. A munkaidő keret végen kötelező kifizetnie a túl órákat vagy lecsúsztatod...
2020. ápr. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Kilépnék , annyit melozz amennyit fizet ha 4 órat akkor 4 et . Az utazasi költségeket is . Kit érdekel a cég mivel küzd , simán baromnak néznek . A túlóra fizetése akkor sem garantalt ha van róla papir szinte perrel is slig behajtható . Csődöt jelent aztán sanyi . Lecsúsztatni meg csekket lakbert hem lehet ....
2020. ápr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Jelenlétire csak a maxot engedi írni. A nem hivatalosra nem lehet felvinni a túlórákat. Nem módosít munkaidőkeretet. A többiek maradnak túlórázni én nem maradtam és nem is akarok ingyen a munkakörömön kívül.
2020. ápr. 26. 20:37
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Már a 4 órás munkaszerződést sem írtam volna alá...
2020. ápr. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

nyilván ez attól függ, hogy van-e lehetőséged mostanában hasonló állást találni - gondolom nem lesz könnyű.


mert ha nem, akkor eléggé kényszerhelyzetben vagy, amennyiben megtakarításod sincsen, hogy kihúzd hónapokig.


sok vállalkozás pont ezt használja ki, de sok valóban azért teszi, hogy egyáltalán fennmaradjon. neked kell mérlegelned.

2020. ápr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ti mit csinálnátok a jelenlegi helyzetben"


A kérdésedre ne mástól várd a választ.


Férjem azt mondaná, belemenne, én azt, hogy soha.

Előrébb vagy? Nem.


Neked kell eldöntened. Én alapból ilyen gánya dolgokba nem megyek bele. Vagy lepapírozzuk és aszerint van (ha elfogadom), vagy "sanyi". Viszont könnyen dumálok, mert valószínűleg nem ezt mondanám, ha más életkörülményeim lennének.


A 24 havi munkaidőkeretet sem fogadnám el. Abszurd, bár értem, hogy miért alkották meg. De akkor is.


Mentem bele részmunkaidős változtatásba. Fenyegettek ugyan, de nem azért. Én is szabtam hozzá feltételt, anélkül alá sem írtam volna. Persze a főnök köpni-nyelni nem tudott, "mit képzelek én" felkiáltással. Aztán belátta, hogy vagy elfogadja, amit kértem, vagy marad minden a régiben, aztán cseszheti.


A lényeg Te döntesz, két egyforma ügy/szitu/élethelyzet/alá-fölérendeltség/kényszer/nyomásgyakorlás NINCS!

2020. ápr. 27. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Velem ugyanez tortent a virus elott.

Kiléptem inkabb, utolag hallottam a kollegaimnak nem adta oda kezben a teljes megigert osszeget.

Most nincs munkam sajnos mar 3honapja, es lejart a mumnkanelkuli is 0ft al vagyok othon

2020. ápr. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint a nem teljes ősszeg mégiscsak jobb választásnak tűnik mint a 0 forint.
2020. ápr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"Akkor ezek szerint a nem teljes ősszeg mégiscsak jobb választásnak tűnik mint a 0 forint."


Lehet, de nem mindig. :)


Ha például az egészséged az ára, akkor nem biztos.


Megint az a kérdés, hogy kinek milyen az anyagi háttere hozzá.

2020. ápr. 29. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!