A jelenlegi helyzetben mennyi esélye van annak hogy a kormány -kezében a felhatalmazási törvénnyel- einstandolja mondjuk a lakossági államkötvényeket vagy akár a bankszámlákat?
A manyup állomásításánál volt felhatalmazási törvény érvényben? A rabszolga törvény elfogadásakor volt felhatalmazási törvény érvényben? A lakástakarék beszántásakor volt felhatalmazási törvény érvényben?
Az ég világon semmi nem változott. Pont ugyanazt teheti meg a kormány, amit 1 hete, 1 hónapja vagy 5 éve megtehetett.
Előbbi államcsőd, erre nem sok esélyt látok, mert meg is akarják tartani a hatalmat.
Utóbbi lopás, abban meg van gyakorlatuk.
Államcsőd hekyett magyarázd már el, hogy a Àht törvény szerinti államadósságok és hitelek átütemezése az új államháztartási rendben , miért jelentene államcsődöt?
Nem a fizetőképessége szűnik meg, hanem más formában vagy az eredetitől eltérő módon fizeti ki a hitelezőt pl. az állampapíros kisbefektetőt. Amire megvan az eszköz a kezébe már a kulinleges jogrend óta nem kellett ehhez még a hétfői felhatalmazas sem.Sot 14-e ota van erre akciócsoport felállítva.
Ha Te egy különleges élethelyzet változás miatt, nem tudnád fizetni a hiteled az eredeti szerződés szerint akkor az már számodra az csőd???😁😁😁, vagy átütemezést kérnél esetleg hitelkivaltast, áthidaló kölcsönt, zàlogfedezet, stb? 😁😁
Állampapír esetén még annyi a különbség, hogy maga az adós "diktálhatja a feltételeket " a jogszabályokkal és törvények egyoldalú módosításával .
Mármint ez eleve tiszta annak , aki nem csak a "biztonsagos mert az àllamcsőd esélye 0" jutalék érdekelt eladási marketing szöveget fújja csak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!