Szerintetek meddig fog tartani a karantén és rátok pénzügyileg ez hogyan hat?
Őszintén mondom, nagyon be vagyok parázva. Kárpátalján élünk, feleségemnek szépségszalonja, nekem autós boltom van. Magas színvonal éltünk, viszont utóbbi időben új lakást vásároltunk, nyaraltunk, szóval megtakarításunk kevés maradt.
Most itt bezáratták a szalonokat, a boltokat (ami nem élelmiszeres vagy multi), szóval egész hónapban munkanélküliek vagyunk (érdekes a gyárakat nem zárták be, ahol több 100 fő dolgozik egybe), s marad a karantén következő hónapra is, meg még kitudja meddig, s ki tudja utána hogy lesz kereslet ezekre a dolgokra. Segélyt természetesen nem kapunk.
Hogy látjátok ez alapján, mennyire sz.r a helyzetünk?
Én már lassan rászokok a piára, aludni sem tudok, annyi a stressz. Plusz ehhez jön az, hogy egészségügy gyakorlatilag afrikai szinten van.
attól függ, hogy melyik irányban fogunk mozdulni.
kínában is inkább azt mondják, hogy vége van, aztán aki meghal, leírják, hogy sima tüdőgyulladás volt...cserébe újraindították a gazdaságukat...dönthetünk mi is így...bár ha az itthoni gyakorlatot nézzük, akkor a következő választásokig ki fogják tolni a veszélyhelyzetet...
Iskolabüfé kormányrendelet szerint márc.12 óta zárva, szerintem júniusig nyári szünetig az már nem fog kinyitni. Alkalmazott benne párom, pont táppénzen volt előző héttől, így most amíg tart neki addig megmarad az ev. utána leszünetel,-ami nyárra amúgy is időszerű lett volna, most előbbre jön két hónappal, mert a sokadik forrás sem tudta bizosra mondani csak végül maga a bíráló kormányhivatal osztályvezetője, hogy nem érvényesíthető ez esetben a járványügyi táppénz ( 7-es kóddal).
Júliustól talán bejöhet , hogy a külföldi érdekeltésg is elindul újra és akkor onnan szárazhat újra jövedelem, de még az is képlékeny. Belgák tegnap további két hónapot mondtak a karantén fenntartására.
Augusztusig nem tervezek új üzlet nyitást, noha most 3-at tudnék nyitni tárgyi eszközökből és tőketartalékból, helyette álláskeresésire bejelentkezünk 3 hónapra amivel jó eséllyel minimálbér környékén kapunk mindketten, plusz megmarad az adószámos magánszemély tevéknységből származó bevétel (600.000 Ft-ig, valamint a használt eszközök értékesítése 600.000 Ft-ig), amibe tavaly utolsó negyedévben átszervezetem további tevékenységi köröket készülve egy esetleges recesszióra és szünetre.Ezekből el tudunk lenni így hogy kiesnek az állandó költségek zöme és a havi hiteltörlesztések az éven belül lejáró, vagy kisebb összegű, de magasabb thm-ű személyi kölcsönök (pl. Provident, OTP ) mellett csak a kisebb thmű nagyobb összegű vállakozásfejelsztési és a régi lakáshitel marad, de így felére csökkennek a két hónapon belül kiutalható, deviza alapú megtakarításokból magasabb árfolyamon történő végtrölesztéssel kieső kicsik miatt.
Én augusztus végére, szeptember elejére számolom azt biztosra, hogy lehet bevétel a vállakozásból így augusztus elején aktiválnám újra. ( kevésébé biztosra június végéig, július elejéig) amíg kitart az álláskerési anélkül hogy megtakarítás megmaradó deviza részéhez ne kelljen nyúlni érdemben. Azokból most magas deviza árfolyam mellett kilőjjük a magasabb thmes hiteleket, a telephelyek felújítási munkálatait leállítottuk amik melléktevékenységben futottak volna 3-ik negyedévtől és részben ebből lettek volna fedezve.
Szerintem a piac is részben letisztul, kevesebben fognak tudni visszanyitni az akkora már lecsökkenő fizetőképes keresletre, így inkább oda időzítek több telephelyes nyitást az álláskeresési után.
Ha rendes nyitvatartással tudunk működni az év utolsó negyedévében, már sanszos,hogy nullszaldó vagy afölött pluszban jöjjünk ki, de még kérdéses, hogy milyen árakon tudunk majd dolgozni és mekkora lesz a fizetőképes kereslet ehhez.
#3: miért vagy biztos benne, hogy egyáltalán lesz vakcina?
Van jópár olyan betegség, amit évtizedek óta ismerünk, és nincs rá hatásos gyógymód.
#4: Kínáról tegnap jött egy új hír, ezek szerint még nem találkoztál vele. Arról szólt, hogy hogyan érték el, hogy csökkennek náluk a számok: kiderült, hogy úgy, hogy február óta nem számolják bele az igazolt, de tünetmentes embereket.
Kína eddig sem mondott igazat, az az érdeke, hogy a világ bizalmát megőrizze, vagy amit elvesztett, azt visszaépítse, mert a gazdasága a csőd szélére került, az egész világot ők látják el. Most a világ észrevette, hogy ez nem jó, változtatásokat fognak eszközölni. Ha sok-sok termelést elkezdenek a világ más részein eszközöolni, Kínának annyi.
Márpedig olcsó munkaerő van Indiában, Afrikában, Kelet-Európában is. A gyárakat felhúzni nem nagy dolog, a kormányok pedig minden lehetséges eszközzel támogatják a munkahely-teremtést.
Azt hiszem, globális összefogás lesz, hogy komplett iparágakat telepítsenek más országokba, más földrészekre, hogy még egy ilyen ne történhessen meg. Mármint olyan, hogy millió dologt csak egyetlen ország gyárt, így ha ők kiesnek, akkor rengeteg más ország megbénul, mert nincs nyersanyag, nincs alkatrész. Magyar cégek is álltak le, mert nem jön alkatrész Kínából.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!