Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Fél éve nem találok munkát,...

Fél éve nem találok munkát, hogy tudnék egy kis pénzt szerezni a semmiből?

Figyelt kérdés

Sajnos eléggé összejöttek nekem a dolgok és pedagógiai végzettséggel az utcára kerültem. Félreértés ne essék, nem büntetett előéletá vagyok (ma már nagyon sok a sztereotípia a pedagógusoktól és a pedofíliáról) simán csak eddig külföldön tanultam, éltem és dolgoztam, de sajnos haza kellett jönnöm családi ügyek miatt, viszont itthon nincs senkim, szüleim (a külföldi karrier és az irigység miatt kidobta) "barátokra" nem számíthatok, így az utcán végeztem és már fél éve próbálok munkát találni, sajnos sikertelenül, még a tescoba sem vesznek fel, mondván túlképzett vagyok. Sajnos nem tudom hogy juthatnék pénzhez így, a munkaügy sem segít, a szálló, ahol meg tudtam húni magam már minden félretett pénzem felette és már lassan ott tartok hogy ennem sem lesz mit. Szégyen, hogy a mai világban ez megtörténhet Magyarországon. Ne értsetek félre, nem sajnáltatni akarom magam, csak szerettem volna ha így kapok véleményt, tanácsot, hogy az ember tudja a körülmnyeket, ami szerintem nagyon is fontos. Szeretek mókolni, kreatívkodni, de sajnos hogy tudja kreálni valami és eladni ahhoz is pénz ell, megvásárolni az alapanyagokat, felszereléseket amire nincs lehetőségem költekezni. (az étel szerzés kicsit magasabb prioritáson van nálam) Van valakinek valami tippje esetleg? Nagyon megköszönném, ha valaki akér csak egy kis morzsát is leejtene nekem. :)

24/N



2020. márc. 1. 13:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

" még a tescoba sem vesznek fel, mondván túlképzett vagyok"


Ne áruld el, így nem tudják, hogy túlképzett vagy és felvesznek. Onnan már más irányt is vehet az életed.


Az én mostani munkáltatóm a fele végzettségemet sem tudja, csak annyit adtam elő neki és igazoltam, amennyi a munkakörhöz feltétlenül kellett.

Pont ezért...

2020. márc. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Utcazenélj. Egész jól lehet vele keresni, ha jól és jó helyen csinálod. Persze lakást nem fogsz belőle venni, de éhezni biztos nem fogsz.
2020. márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
Én 2 diplomával dolgoztam már boltba eladóként, pedig rendes diplomám volt, nem tanári, még sem érdekelt senkit, hogy túlképzett vagyok e vagy sem.
2020. márc. 1. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Kétlem, hogy gyárakba vagy gyorsétteremekbe, esetleg takarítani nem vennének fel egyből.
2020. márc. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

Érdekes... internetre és netezése alkalmas eszközre van pénzed.


Nálunk tanári végzettséggel és felsőfokú francia diplomával csücsül egy lány.. betanított irodai munkán. Szóval ez, hogy túlképzett vagy és nem vesznek fel.. kamu duma.


Mi tudsz tenni? Gyakorizás helyett mindenre jelentkezz válogatás nélkül. Amire nem felelsz meg, arra is, csak írd oda hogy tudtában vagy de minden munka érdekelne.

2020. márc. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
69%

"pedagógiai végzettséggel az utcára kerültem"


Kérdező, ne haragudj, de nem igazán lehet elhinni a történetedet. MÉRETES PEDAGÓGUSHIÁNY VAN, iskolákban októberben is és még most januárban is kerestek tanárokat, vidéki kis települések akár még lakhatást is biztosítanának.


Segédápolókból szintén hiány van, van hozzá nővérszálló - egyszerűen nem hihető, hogy nem vesznek fel sehová.

2020. márc. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
32%

Pedig elég hihető ez a történet, errefelé a csapból is ez folyik.


Mindegy. Tagadj le minden felsőfokú intellektuális végzettséget és irány az egyik gyár, egyelőre. Majd ha ott megszedted picit magad, akkor lehet kezdeni gondolkodni, ám most a túlélés a lényeg. Ha utcára kerülsz, onnan nagyon nehéz "kijutni".

2020. márc. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
13%

"Pedig elég hihető ez a történet, errefelé a csapból is ez folyik."


Merrefelé?

2020. márc. 1. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Kérdező, mivel nem tudjuk, hol keresel állást, ezért csak itt egy google keresés: az egyik állásközvetítő oldalon 130 pedagógust keresnek, sürgősen!


[link]

2020. márc. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%

Egy csomó helyen szolgálati lakást is biztosítanak.

[link]


Végezetül, ha külföldön szereztél diplomát, akkor nyilván beszéled annak az országnak a nyelvét - akár azzal a tudással is elhelyezkedhetnél valahova.

2020. márc. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!