Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kivel kell kitöltetni a...

Kivel kell kitöltetni a fizetési felszólítást?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy június 1-től már nem a munkaügyi bíróságra kell menni ha fizetési felszólítást akarok küldeni valakinek, de akkor ki tölti ki ezután? Egyáltalán hogyan működik ez?
2010. júl. 17. 22:45
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
A munkáltatómnak kellene kiküldenem az elmaradt fizetésem miatt :(
2010. júl. 17. 22:46
 2/11 anonim ***** válasza:

Fizetési meghagyásnak hívják azt, amire gondolsz, és eddig sem a munkaügyi bíróságtól kellett kérni a kibocsátását, hanem az alperes lakóhelye szerinti bíróságtól, lévén ez egy polgári jogi eszköz.

Nem tudom, hogy életbe lépett-e már a módosítás, de arról volt szó, hogy ezentúl a közjegyzőkhöz kerül át.

2010. júl. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, és akkor nekem kell keresnem egy közjegyzőt? azért fizetnem kell esetleg valamit?
2010. júl. 18. 14:29
 4/11 anonim ***** válasza:

A fizetési meghagyást neked kell kitölteni, ez egy sablon nyomtatvány, le lehet tölteni, szerintem nem túl bonyolult. Eddig a bíróságon segítettek kitölteni, de most jún. 1-től nem tudom, hogy mi változott.

Előtte célszerű küldeni egy fizetési felszólítás tértivevényesen, ebben elég egyszerűen megfogalmazni, hogy fizessék ki neked a tartozást.

2010. júl. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bármelyik közjegyzőhöz fordulhatsz.

És igen, fizetni kell, a követelt összeg 3%-át.

Meg ha ellentmond és perré alakul, akkor megint 3%-ot.

2010. júl. 19. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A követelt összeg 3 százalékát kell kifizetnem??? Hát ez nagyon durva!!!!!! Akkor ezért került a közjegyzőkhöz!!! Na most inkább nem is írok semmit erre... És mi van ha én töltöm ki és nem megyek közjegyzőhöz?
2010. júl. 19. 18:44
 7/11 A kérdező kommentje:
...mert ahogyan az előző válaszoló is írta "A fizetési meghagyást neked kell kitölteni, ez egy sablon nyomtatvány, le lehet tölteni, szerintem nem túl bonyolult" ...szóval akkor én is kitölthetem megkerülve a közjegyzőt?
2010. júl. 19. 18:46
 8/11 anonim ***** válasza:
menj el brmelyik (ingyenes) jogpont - ba ott naprakést információt adnak
2010. júl. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kitöltheted te is, de a közjegyző pecsétje nélkül annyit fog érni, mintha egy kockás füzetre körmöltél volna valamit te magad. Semmit. Ráadásul, akár meg is ütheted a bokádat, hogyha kamu fizetési meghagyásokat küldözgetsz valakinek. Akár közokirathamisítás is lehet belőle.
2010. júl. 21. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyébként is, a fizetési meghagyásokat nem neked kell kiküldeni. Azt majd a közjegyző küldi ki annak, akitől pénzt követelsz.
2010. júl. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!