Miért nem stabil az árfolyam? Ki találta ki, hogy csak úgy viccből változtatgatja az árfolyamot? Egyáltalán hogy létezhet bármi, ami befolyásolja? Meg a pénz értékét.
Miért nem úgy néz ez ki, hogy pl mondjuk volt olyan, hogy pl kezdetben, megnézték, pl mennyit kérnek itt egy zacskó mogyoróért, meg ott egy zacskó mogyoróért. És akkor ezt a kettőt egyenlővé tették?
Vagy az a probléma, ha pl egyik évben nem terem annyi valamiből, bármiből, mint amennyit a megelőző évben arattak, akkor annak fölmegy az ára?
De attól miért változik maga az árfolyam?
Nem értem a logikáját, hogy attól miért kéne változnia az árfolyamnak; hogy két fizetési eszköz között mennyi a váltószám.
Kérlek valaki magyarázza el.
Köszönöm.
Meg hogy pl más kontinensen másfajta dolgokat termelnek inkább, az egyikből meg sok van?
Vagy annyira soktényezős, pl annyi sokféle terményt lehet megvenni, hogy akkor pl kinevezte valaki az egyiket, pl az olajat mérvadónak?
Tehát, hogy nagyon változatos, hogy pl milyen megtermelt dolgokat lehet megenni, vagy pl még van az üzemanyag ugye, azzal is lehet kereskedni, de ha pl mondjuk nincs annyi, akkor többet kérnek érte, hogy megmaradjon a bevételszint, de innentől tovább hogy van? Hogyan változódik meg ettől az árfolyam. Meg ettől az egy tényezőtől?
Ha pl nem tudtak egy fix árat bemondani, mert annyira változatos a piacon fellelhető termékek számát tekintve, akkor miért nem átlagolták csak egyszerűen, és kész?
És az lett lefixálva, de nem lett. (Miért?) Tehát az lett volna fixként megadva, és akkor világvégéig pl ragaszkodtunk volna hozzá, hogy pl egy forint ennyi euró, meg egy forint ennyi dollár, meg többi mértékegységek, valuták.
A pénz alapja az arany volt kezdetben(16.század előtte a vastartalma nemesfémtartalma) mivel a pénzt aranyban verték aranyforint stb. Ezt az aranyat elkezdték kivonni és vassal rézzel helyettesíteni minden éveben. Illetve a pénz értéktelenné vált minden évben fel kellett váltatni. A különbözet lett a kamarahaszna. Ez volt az imfláció régen. Ma pedig adósságra épül a gazdaság. Adósság a pénz. A pénzt amit hiteleznek nem lehet kifizetni csak újabb hitelekkel így az infláció folyamatos. Ezért került 1967 ben 300 forintba egy tv ma meg 300 ezer forinba. Ma már nem aranyalapú a pénz gyakorlatilag olaj illetve gyakorlatilag hitel alapú. Ez elég bonyolult a lényege hogy az infláció folyamatos.
Az hogy most miért ilyen az árfolyam egyszerű. Mivel így csábító a külföldi befektetőknek.
Pl körte ennyi
itt 10 font
ott 5 forint
barack
itt 2 font
ott 4 forint
És akkor mondjuk elosztjuk
(Ez most csak példa)
2 font = 1 forint a körte esetében; 1 font = 0,5 forint
1 font = 2 forint a barack esetében;1 font = még mindig 2 forint
és akkor így átlagoljuk, hogy
0,5+2 = 2,5 és akkor ezt osztjuk kettővel, és így 1,25 Ft lesz egy Font.
Tehát miért nem így van ez megadva, igen, rengeteg tényező van, de csomónak így lehetett volna átlagát venni,
Hát de mondjuk az igaz, a többinél pedig becslés van, ha pl mondjuk nem vesszük bele tényleg mind a milliós nagyságrendű fajta terméket.
De akkoris pedig ezt le kellett volna így fixálni átlagár szerint , és akkor nem lehetne így pl játszadozni az értékekkel, meg pl leminősít(g)e(t)ni esetleg valutákat.
És akkor ezeknek az átlaga például, hogy
A #8-ast nem teljesen értem. Hogy ezt miért lehet így csinálni, miért így találták ki? Hogy pl hasraütésre bemond egy összeget, hogy ennyiért kéri? Ennek van valamennyi, valamilyen alapja, hogy miért pont annyiért kéri?
De köszönöm, erre is ment a zöld
A #9-est is majd meg fogom nézni, jónak tűnik.
Azt is köszönöm, arra is ment a zöld.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!