Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Tartozás behajtása! Segítség?

Tartozás behajtása! Segítség?

Figyelt kérdés

Egy volt barát nem hajlandó megadni a tartozását. Mit tanácsoltok? Jogi ügy nem jöhet szóba....és lehetőleg én megússzam, tehát ne tudjon feljeletni...

köszi a válaszodat!


2010. júl. 14. 12:51
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:
én is ettől tartok :/
2010. júl. 14. 18:50
 22/26 anonim ***** válasza:

"hangfelvétel nem arról van, hogy kölcsönt kér, hanem arról mikor már könyörgök hogy adja meg. tehát mondom neki, hogy mikor kapom meg, erre ő mond egy időpontot, de nem kaptam meg akkor. ez a felvétel is 1 éves már. Tehát ez nem bizonyíték arra, hogy nem adta meg. Sms van még, de az sem bizonyíték, hogy nem adta meg."


Ácsi. Nem neked kell bizonyítanod, hogy nem adta meg. Tények tagadása direkt módon általában nem is bizonyítható.

Pont hogy neki kell bizonyítania azt, hogy megadta. Valami átvételi elismervénnyel, amit te adtál neki cserébe. Ha egyszer ilyet nem tud felmutatni, akkor nem adta meg, és kész.

Itt csak az lehet problémás, hogy elfogadják-e a hangfelvételt, mint őtőle származót. Mert ha igen, akkor az egy kvázi tartozáselismerés, és neki kéne valahogy igazolnia, hogy megadta.

De ennyi pénzért már érdemes megpróbálni a pert.

2010. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

sajnos nincs pénzem ügyvédre sem, de azért köszi.

Azért csinálok még 1 friss felvételt is, hátha azzal hajlandó változtatni a hozzáállásán. Megmutatom neki, hogy van ilyen is, bár ahogy ismerem, csak legyint, hogy ezzel nem tudsz mit kezdeni.

2010. júl. 15. 06:21
 24/26 anonim válasza:

Felvétellel véleményem szerint semmit nem fogsz elérni! Rettentő nehéz lesz bizonyítani, h az Tőle származik. Ha telefonon eléred, akkor próbáld meg rávenni, h legalább írjátok meg a papírt, amiben elismeri h x összeggel tartozik, és ebben vállaljon egy határidőt a visszafizetésre. Intézd úgy, h persze, türelmes vagy, irjatok rá 3-6 hónapot is akár, de legyen meg a papírod.

Ha ez nem válik be, akkor jöhet az, hogy a pénz amit adtál neki, mástól volt, komoly emberek, stb. Ha pontos nevet, szül időt tudsz, akkor azért elég hamar meg lehet tudni, h jelenleg mi a bejelentett cime az embernek! Bár gondolom a szülei cime lesz. Ettől mondjuk még jó is lehet, ha nagyobb méretű, szimpatikus fiatalemberek jelennek meg a szülői háznál, hogy keresik a kisfiukat, aki tartozik nem kevés összeggel ;-)

Remélem segítettem picit, ha kérdés van, hajrá!



G

2011. jan. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:
Nem ír alá semmiféle papírt, mert tudja, hogy nem tudom bizonyítani ezt a tartozás dolgot, így meg aztán pláne cseszik arra, hogy megadja. Ezt a szülő keresgélést meg hanyagolom, mióta felhívta rá valaki a figyelmem, hogy van valami olyasmi törvény, hogy ha 2-szer, 3-szor keresel valakit, az illető már fel is jelenthet zaklatásért. Tudom, hogy mindenre az a válaszom, hogy de ez miért nem jó...Sajnos tényleg semmi nincs, amivel rávehetném, hogy megkapjam a pénzem :( Ügyvédekre meg esélytelen, hogy költsek a nincsből, főleg úgy, hogy ha nem is nyerném meg :( Egyébként a papír aláíratásra én is gondoltam már, csak hát úgy nehéz lenne, ha nem hajlandó megjelenni a megbeszélt helyen és időben. A helyzet változatlan, telefonon lehet csal kommunikálni vele. Egyébként az adatok amiket említettél meg vannak róla. Hogyan lehet kideríteni hova van bejelentve? Köszi a választ.
2011. jan. 3. 00:00
 26/26 anonim ***** válasza:
Lusta voltam végig olvasni az egészet, de írj egy e-mailt és elmondom a tisztességes becsületes utat.
2011. máj. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!