Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Kinek mennyi a megtakarítása?...

Kinek mennyi a megtakarítása? Kinek hogy van ez? Lehet csak én aggódom túl?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Közvélemény kutatást tartok saját részre. Azért kérdezem, mert most vettünk egy családi házat és kb. 700-800 ezer Ft, ami a végén megmaradt a számlánkon. 2 gyermekünk van, párommal együtt összesen 400.000 Ft-ot viszünk haza. Kicsit "aggódom", akkor lennék nyugodt, ha 2-3 millió lenne a számlán, mert ha baj van, van hova nyúlni.



2019. aug. 27. 20:01
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Mi úgy veszünk most lakást, hogy kimaxoljuk a babaváró hitelt + a CSOK-os hitelt (0,5 + 3% THM), hogy maradjon kb 3-5 milliónk. A két hitelre külön-külön hitelbiztosítás keresőképtelenség, munkanélküliség, baleset esetére. Aztán majd ha jól alakulnak a dolgok, akkor a CSOK-os hitelt minél előbb előtörlesztjük. Viszont így akár éveket is kihúzunk kereset nélkül is, bár az utóbbi 10 évben egy percig sem voltam munka nélkül. Csakhát a feleségem a korábbi helyére nem tud majd visszamenni, én építőiparban dolgozom ami érzékeny a válságokra, tehát igyekszem túlbiztosítani magunkat (persza a biztosabb az lenne ha nem lenne hitel, tudom).


Amúgy szerintem átlagban jónak számít a tartalékod, bár közel sem mindegy, hogy mennyi a fix kiadás. Az is biztonság, hogy mindketten kerestek. Most nálunk ha én kiesek a melóból, akkor a havi 500 bevétel 100-ra esik, aztán gyes idején (ja, van egy babánk) 40-re. A hitel törlesztő havi 100 lesz, és még nem fizettünk rezsit, nem ettünk. Szóval itt azért húsos tartalékot kell képezni, mert hamar elfogy.

2019. aug. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
4 millió állampapírokba. Ennyi, se lakás se autó. 30/f
2019. aug. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
17500 amerikai dollár és 3 millió forint készpénz, mindkettő növekszik. Se autó se lakás, se hitel. Ha bármi történne évekig megvagyunk. Ezt a biztonságot nem cserélném el semmire.
2019. aug. 28. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!