Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Biztosítások » Egyszerre lehetek két magánnyu...

Egyszerre lehetek két magánnyugdíjpénztár tagja?

Figyelt kérdés
Mert a munkáltatóm beléptetett találomra egy nyugdíjpénztárba de nekem az nem tetszik, de fel is mondtam. Az új munkahelyen beléphetek más magán(nem önkéntes) pénztárba?
2010. jún. 26. 23:33
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha felmondtad a másikat, akkor mi a kérdés? :) Az új munkahelyen újba lépsz be.


Amúgy nem lehetsz egyszerre két helyen tag.

2010. jún. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
azt áruld már el, hogy mondtad fel, mert felmondani nem lehet, csak átlépni másikba...
2010. jún. 27. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem a nyugdíjpénztárból hanem a munkahelyről léptem ki.

De semmi nyugdíjpénztári papírokat nem kaptam csak mondták hogy beléptettek egybe.

1 nap munkaviszont könyveltek el papíron.


De ha megyek a másik munkahelyre és ott belépek egy másik nyugdíjpénztárba akkor milyen gondom lehet belőle?


Mert elméletileg 6 hónap tagság el nem éréséig váltanom sem lehetne de ha én nemhogy váltok hanem kapásból belépek egy újba akkor mi történhet?

2010. jún. 27. 13:31
 4/7 anonim ***** válasza:
A kilépő papírjaidon rajta fog szerepelni, hogy melyik magánnyugdíjpénztárba léptetett be a volt munkáltatód. Ha mész az új helyre, akkor ezt közlöd a munkaügyessel, és segíteni fog átléptetni egy másikba.
2010. jún. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem egyszerűbb hogyha az új helyen azt mondom hogy ők az elsők vagyis ez az első munkahelyem és akkor mindent újracsinálunk.

Végülis ilyenkor milyen probléma lehet?


Mert az első és előző munkahelyemen csak 1 nap munkaviszonyom volt, szerintem akkor meg nem ér nagy veszteség ha letagadom. Arról nem is beszélve hogy az sem biztos hogy bejelentettek és elintéztek mindent.


Tehát mikor megyek az új munkahelyemre akkor inkább szerintem azt mondom hogy ez az első munkahelyem és lépjünk be a nyugdíjpénztárba stb.

2010. jún. 28. 08:35
 6/7 bakter021 válasza:
Én javítanám az előttem szólókat. Amennyiben önkéntes magánnyugdíj pénztárról van szó, bármennyi tagja lehetsz, itt a pénzed szabja meg a határt. Ha a kötelező magánnyugdíj pénztárról van szó, akkor valóban csak egy tagja lehetsz. Hogy melyik a legjobb, erről érdemes egy pénzügyi tanácsadót megkérdezned.
2010. júl. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tűri Ildikó válasza:

Szia!

A Generali Magánnyugdíjpénztárát válaszd, ennek a legmagasabbak a hozamai. Ott dolgozom, segítek, ha kell.

2010. aug. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!