Megtakarítással kombinált életbiztosítást hol, kinél és egyáltalán megéri-e kötni?
19
Tipikusan nem tudsz számolni.
1 esetben érné meg kötni!
Ha szakembernél kötöd meg, tehát rendes pénzügyi tanácsadónál, nem biztosítós ügynöknél!!
Illetve ha többet is tudsz félretenni mint havi 10.000 ft!
Vagy kötsz egyszeri díjasat, beteszel pl 300.000 Ft-ot, és esetenként, néha-néha teszel hozzá! Ez a legjobb, mivel bármikor tudsz hozzátenni, kisebb a költsége, mint a rendszeres díjasnak, illetve hamarabb is visszatudod vásárolni 100%-on! (megszüntetés)
A kiszamolo oldalon nézd meg az unit linked biztosításokról szóló cikkeket. Sajnos tényleg lehúzás az összes ilyen termék.
Inkább azt ajánlom hogy köss külön egy életbiztosítást (a kiszamolo blognak amúgy van egy elég kedvező biztosítása, egy egyesületen keresztül fut, így havi 5000-ért kapsz egy elég komoly összegű biztosítást, nézz utána ennek is), a megkarításaidból pedig vegyél ETF-eket és állampapírokat.
Sokan egyébként tényleg sikeresen tesznek szert hozamra ilyen biztosításokkal. Csak amire nem figyelnek, hogy ha másképp fektették volna be a pénzüket, akkor még magasabb hozamolat értek volna el. Ha 10 év alatt van egy 20%-os hozamod, az elég gyenge példaul, hiszen az éves 1,8%-os hozamnak felel meg. Ennél még az állampapírok is többet adnak.
Olvass utána, hogy mi az a befektetési alap.
Lényegében egy pénzgyűjtő, ahol az alapkezelő kezeli a bejövő pénzt, pl. részvényeket és kötvényeket vesz fele-fele arányban. Éves vagyonarányos költségük 1.5-2%. Befektetési alapokba olcsón tudsz fektetni, ha van egy értékpapírszámlád.
Pl: hold alapkezelő online számlája ingyen, concorde VM abszolút hozamú befektetési alap(~1.8% költség) az egyik a sok lehetséges befalap közül.
Utána nézd meg, hogy a UL megtakarításos életbiztosításokban mi az, hogy eszközalap.
Gyakorlatilag egy olyan befektetési alap, ami befektetési alapokba fektet és ezért maga a biztosító vagyonarányos költséget (1-2% évente) kér az eszközalapra, meg értékesítési költséget(~1-2 évnyi befizetés), ami megy jutaléknak az ügynöknek.
Pl. a CIG Pannónia valamelyik aktívan menedzselt eszközalapja concorde abszolúthozamú alapok befjegyeit veszi helyetted, csak ráteszi a saját hasznát.
Előbbi esetben, azaz ha közvetlenül befektetési alapba fektetsz, az éves vagyonarányos költséged 1.5-2% között lesz.
Ha ugyanezt becsomagolod UL eszközalapba, ráfizetsz még kb ugyanennyit(1-2%-ot vagy többet) és máris megkapod, hogy általában miért van tipikusan 3%-os vagy magasabb TKM-je egy UL-nek.
Szóval nem igazán éri meg becsomagolva megvenni ugyanazt.
"de ha biztositas reszt is igenybe akarsz venni sot adojovairast akkor megint oda billen a merleg"
Általában nem billen oda, ugyanis az éves vagyonarányos +1.4%-nyi költség megeszi 20 éves távon a befizetéseid után kapott 20%-ot. (30 évre már 0.9% plussz költséggel ugyanott vagy, utána már bukóban). Azaz 20-25 éves távon esetleg az Allianz bónusz életprogramon el lehet gondolkodni, ott 1.19% a felár. Még talán van egy hasonlóan olcsó, de elfelejtettem melyik.
Biztosítást olcsóbb külön kötni, mint kombinálva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!