Külföldre költözés esetén mivan ha nem mondom le Magyarországon a TB-t?
"Meddig kell a bejelentés megtenni? Milyen következményekkel jár a bejelentés késedelme vagy elmulasztása?
A bejelentést a külföldön létrejött biztosítási jogviszony létrejöttétől, illetve annak megszűnésétől számított 15 napon belül kell megtenni.
Felhívjuk a figyelmét, hogy a bejelentés késedelme, elmulasztása, vagy a nem megfelelő bejelentés 10.000,- Ft-tól 100.000,- Ft-ig terjedő mulasztási bírság kiszabását vonhatja maga után!"
De hogy ezt elkerüld, csak annyi a teendő, hogy kitöltöd a fenti oldalon lévő bejelentőlapot, és ha van magyar EU-s tb kártyád, azt visszaküldöd a bejelentőlappal együtt egy levélben, egy nyilatkozattal, hogy a kinti TB-d létesítése után a magyar EU-s tb kártyát nem használtad ( ha volt).
Aztán amikor visszaköltözöl, kérsz a kinti biztosítótól egy E104 nyomtatványt ( vagy új nevén S1 nyomtatvány), azt pedig beviszed a TB-hez, és akkor aktiválják újra a magyar TB-d, és adnak egy új magyar EU-s tb kártyát.
Volt régebben EU-s kártyám, de lejárt így most nincs. Fontos hogy legyen?
Így a magyarországi TB-mel mi lesz? Szüneteltetik vagy megszüntetik?
"Volt régebben EU-s kártyám, de lejárt így most nincs. Fontos hogy legyen?"
Nem fontos. Ha lenne, akkor lenne fontosd, hogy visszaküldd, mert különben nem függesztik fel a magyar TB-d.
A "felfüggesztés" és "megszünés" között a magyar TB-re nézve milyen különbséget értesz? A TAJ számod megmarad, csak érvénytelen ("piros") lesz mindaddig, amíg vissza nem jelentkezel a magyar TB-be.
Egyébként két Eu-s országban fizetni TB-t szintén szabályellenes.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!