Külföldre költözés esetén kell-e tartani a Magyarországon keletkezett adósság behajtásától?
Persze hogy vehetsz autót, ha dolgozol kaphatsz fizetést...
De a tartozás attól még élni fog, előbb-utóbb törleszteni kell. Egyszer örökölhetsz otthon, vagy akár kiadhatnak nemzetközi körözést. Ez utóbbi esetben a külföldi hatóság aki lekapcsol amikor Londonból utaznál nyaralni a Kanári szigetekre nem fogja nézni, hogy sorozatgyilkosságért vagy szimpla hiteltartozás miatt keresnek, csak kiadnak Magyarországnak.
Az országtól függ, ahová menekülnél a tartozásaid elől.
Vannak adózással kapcsolatos egyezmények Magyarország és más államok között, illetve unión belül is unión kívüliekkel szemben- ezért nem lett volna haszontalan, ha elárulod, hová futnál.
Egyébként kölcsönös adatátadás nagyon sok országgal van, adóhatóságok más állam hasonló szerveit közvetlenül is megkereshetik. Ha kimenekülsz, ez nem azonnal történik persze, de megtörténik.
(és még egy szösszenet: az itteni kereskedelmi bankoknak külföldön is van anya vagy leánybankja, illetve sok faktoringcég is nemzetközi...)
Annyira birom az ilyen kijelentéseket: haza már nem fog jönni. Ezt honnan tudja? BÁRMIKOR hozhatja az élet, h muszáj lesz neki hazajönni, esetleg neki telik be a butykos és haza AKAR majd jönni. Sajnos saját tapasztalatból mondom, h mennyire tud hiányozni az otthon egy-egy váratlan és súlyos esemény hatására, melyet az ÉLET ír, na ő pedig a legjobb tragédiaíró a világon! Okos dolog elvágni a saját otthonod kötelékeit?
És azt ugye senki nem gondolja komolyan, h felvesznek az emberkék milliókat, a bankok pedig csak úgy legyintenek egyet és azt mondják, Ausztráliában nem szedjük be a pénzt. Megússza 6 évig, 7 ig 10ig, egy életen át bújkálni megoldás? Majd az utódok megöröklik, ha más nem, azért az is szép dolog, 18 évesen a nyakba kapni egy halmozódott hitelkét...
1. Alapesteben azért, ha valaki tartozik másnak (magánszemélynek vagy cégnek) nem hozatják haza külföldről, nem adnak ki se belföldi se nemzetközi elfogatóparancsot.
2. Nyilván, ha valaki tartozik másnak, akkor törekedni kell arra,hogy a tartozás ki legyen egyenlítve, de ez sajnos nem minden esetben kivitelezhető.
3. Ha valaki külföldön dolgozik, és Magyarországnak van a külföldi országgal jogsegély megállapodása, akkor elvileg külföldön is behajtható a magyarországi tartozás, bár kissé bonyolult, de nem lehetetlen. (itt valószínűleg nem a 30.000.- Ft-os mobiltartozást fogják behajtani).
Inkább tartom megoldásnak olyan EU országban munkát vállalni, ahol létezik magáncsőd eljárás (UK, Ausztria, Németország, stb.). Lesz az adósnak pár kemény éve (1-5), de utána törli az eljáró külföldi bíróság a fennmaradó adósságot, ami Magyarországra is érvényes. Így a hitelezők is megkapják egy nagy részét pénzüknek - de nem kapják meg az extra kamatokat... -, és az adósnak sem kell rettegnie élete végéig a végrehajtás lehetőségétől. Természetesen ennek a jogintézménynek akkor van létjogosultsága, ha az adós is komolyan gondolja az egészet. Szerintem a magánycsőd intézménye nagyon hiányzik ma Magyarországról...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!